cena trojrocnych kobyl 2019Trialy na první dva klasické dostihy byly hlavním magnetem dnešního mítinku v Bratislavě. Spokojen musel z Bratislavy odjíždět především trenér František Holčák, jehož svěřenec jeden z trialů vyhrál a další získal v druhém získali stříbrnou pozicio. Nadchla Nikeandnemesis, která v Cene trojročných kobýl proměnila svůj středoevropský debut ve velmi působivé vítězství.


Stájí Joly po loňské sezóně v Irsku angažovaná NIKEANDNEMESIS (Xtension), kterou trenér Františka Holčák nasedlal žokeji Šafářovi, byla ještě na začátku oblouku před cílovou rovinou předposlední, v oblouku si zvenčí navzdory naběhaným metrům rychle lepšila pozici, v cílové rovině sice bočila z pozice zvenčí směrem k bariéře, i tak ale měla dostatek sil, aby zdolala své soupeřky a připsala si první triumf v nových barvách. Druhá, se ztrátou 3/4 délky, skončila favorizovaná maďarská zástupkyně Crushing Power (Foxwedge), která v Bratislavě loni ovládla Cenu zimní královny, třetí doběhla O'Ffensive (Anodin) ze slovenské stáje bloodstock agenta Christiana Richnera a čtvrtá Sagana, v Polsku narozená dcera vítězky Austrian Oaks Sajgonky po dříve v českém chovu půpsobícím Camillovi (Monsun), která běhá v maďarských barvách.
"Kdyby to bylo jako v práci, tak jsou naděje veliké," komentoval František Holčák šance klisny v klasické zkoušce. "Dnes šla tak na 80 procent."  

Nikeandnemesis, která loni v Irsku získala 2 vítězství z 8 startů na distanci 1600 metrů, pochází z prvního ročníku dvojnásobného Gr.1 vítěze v Hongkongu na mílové distanci hřebce Xtension (Xaar), působícího na irském Rathbarry Stud, kde připouští za 4.000 €. Matka Takaliya (Darshaan) běhala jen jednou, v chovu zatím dala 6 vítězů ze 7 startujících potomků. Bába Takariya (Arazi) se umístila v listed, prabába Takarouna (Green Dancer) vyhrála Pretty Polly Stakes (Gr.2) a dala 4 blacktype vítěze.  Druhý trial, Cenu trojročných žrebcov, nedobrovolně odvodil rakouský Tempt, jehož jezdec absolvoval dostih bez nohou v třmenech. Na druhém místě se držel domácí RYONY (Zoffany), čtvrtý z loňské Karpatské ceny (L), který v sedle se svým trenérem Jaro Línkem převzal hned na začátku cílové roviny vedení a ač se zvenčí snažil Arcturus (Fast Company), loni 2 x vítězný v Irsku a poté zakoupený stájí Meridian, jej o triumf připravit, v cíli chyběl svěřenci Františka Holčáka krk. Za bojující dvojicí zela desetidélková díra a na jejím konci třetí z Ceny zimního favorita Filip (Intello) Dr. Charváta, připravovaný Helenou Vocáskovou    

cena trojrocnych zr 2019
Souboj Ryony a Arcturuse v Cene trojročných žrebcovZ rámcových dostihů zaujalo velmi lehké pětidélkové vítězství v ČR narozeného BOLTHORNA, syna krabčicého plemeníka Mikhaila Glinky (Galileo) a v jedničkách umístěné Bathory (Celtic Swing) v Cene Vlady (IV.k.) na 2000 metrů. (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking