GC siepi 21Dvoudenní mítink, kterým v Meranu vrcholí italská překážková sezóna, dnes v úvodním dni nabídl trojici graded překážkových dostihů v čele s největšími proutěnkami tamní sezóny Premio Gran Corsa Siepi di Merano (Gd1, 5+, 4000 m, 60.000 €, záznam). Pro české zástupce to byl rozhodně úspěšný den, byť právě jeho vrchol zůstal doma.


V něm sice čeští koně hráli i po škrtnutí Azteka (Moonjaz) přesilovku, ale na vítězství to nestačilo. Před trojicí českých koní se o 1 1/4 délky prosadil domácí svěřenec trenéra Romana LIVE YOUR LIFE (Turati), za kterým se seřadili Zanini (Poseidon Adventure) s Josefem Bartošem, Skins Rock (Skins Game) s Pavlem Složilem a Prince d'Orage (Tirnawako), vedený Ondřejem Velkem. Linovsky a Upsong skončili mezi poraženými, defenzivně jetá Cheminée (Arakan), v jejímž sedle vystřídal zraněného Jana Faltejska Marek Stromský, asi 6 proutěnek před cílem padla. 

Co se Scuderii Aichner nepodařilo v hlavním dostihu, to si vynahradila v rámcových graded zkouškách. V úvodní Steeplechase-Chases d'Italia (Gr.2, 4+, 3900 m, 45.500 €, záznam), v jejímž šestičlenném poli tvořili čeští koně přesnou polovinu, nasadil hned po startu velmi selektivní tempo Gangster de Coddes (Secret Singer) a rychle si pod žokejem Bartošem vytvořil několikadélkový náskok před svým stájovým i tréninkovým druhem Peace Garden (Kapgarde) s Pavlem Složilem. Své velké sólo ale do vítězného konce nedotáhl, zhruba v polovině dostihu na okseru klopýtl, ztratil svého jezdce a dostih pro něj skončil. Taktovky se po něm chopil PEACE GARDEN a ač na něj dotíral Janem Faltejskem vedený francouzský Heros des Mers (Jeu St Eloi), v cílové rovině od něj odešel a suverénně zvítězil. Druhý český zástupce Joshco (Joshua Tree) v závěru neudržel třetí místo a doběhl čtvrtý.

Nepřehlédněte: Český turf možná přijde o "svého" letos nejlepšího koně. Partenit bude nabídnut na prestižní Arc Sale

V největší italské cross-country Premio Delle Nazioni - Premio Marco Rocca (Gd2, 6+, 6000 m, 40.000 €, záznam) pro změnu tlačil na pilu svěřenec Josefa Váni staršího Almost Human (Le Havre), ale ani jemu se taktika nevyplatila, po chybě na skoku ztratil svého jezdce Pavla Složila a dostih nedokončil. I kdyby však nechyboval, asi jen těžko by našel adekvátní odpověď na výkon skvělého BROUGHTONA (Teofilo), který po něj převzal taktovku, pod žokejem Bartošem se v závěru odpoutal od soupeřů a suverénně výrokem "daleko" zvítězil. Pro jedenáctiletého valacha Scuderie Aichner to byl osmý triumf v posledních 9 startech.

Peníze z Merana veze i tříletý svěřenec Grega Wroblewského Locomotive (French Fifteen) který v proutěnkách pro tříleté debuanty Premio Max Siebenfoercher (3000 m, 16.500 €, záznam) obsadil po aktivním průběhu s Lugi Macelim třetí místo, pátý doběhl Vino Supremo (Al Namix) s Josefem Bartošem. 

Nedařilo se účastníkovi loňského derby Joganville (Rajsaman), který v mílové Premio Hotel Aurora (3+, 10.000 €, záznam) skončil bez výraznějšího momentu sedmý. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net