Tříletý svěřenec Václava Luky Partenit (Invincible Spirit), jehož druhé místo v Gr.3 Prix Daphnis je podle hodnocení Racing Postu nejlepším letošním výkonem koně v českém tréninku, možná brzo změní působiště. Hnědák Viktora Timoshenka je jedním z lákadel prestižní dražby Arc Sale, která tradičně v předvečer Ceny Vítězného oblouku nabízí k prodeji třídové koně.

 
Hřebec, původně hlášený i do francouzské Velké jarní ceny, zatím absolvoval pouhé dva starty. První na konci července v Dieppe proměnil v jasné vítězství, poté těsně o krátkou hlavu doběhl druhý ve zmíněné Gr.3 zkoušce na 1600 metrů. Byl hlášen i do prestižní Prix du Moulin de Longchamp (Gr.1), tu ale nakonec vynechal. V katalogu Arc Sale, která proběhne večer 2. října, je uveden jako lot 26.

Na stejné dražbě byl v roce 2017 nabídnut i tehdy pětiletý Subway Dancer (Shamardal), ale po nejvyšší nabídce 110.000 €, v níž se odrazilo jen pár hodin staré valachovo těsné druhé místo v Prix Dollar (Gr.2), odešel neprodán. Dvakrát dokonce touto dražbou prošel Shamalgan (Footstepsinthesand), kterého v roce 2011, kdy byl nabízen jako svěřenec Arslangireje Šavujeva, koupila společnost Prime Equestrian za 200.000 €. Ta jej o rok později na stejné dražbě prodala za 64.000 €. (miv)
 
Nepřehlédněte: Royal Word po zranění ukončil dostihovou kariéru a odchází do Ruska    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net