Francouzský Haras de Beaumont, který se stal novým domovem nejlépe hodnoceného tříletka letošní sezóny Ace Impacta (Cracksman), včera oznámil připouštěcí poplatky svých hřebců na nadcházející sezónu. Ace Impact zahájí chovné působení s cenovkou 40 tisíc eur.

 
To sice třeba v porovnání s úvodními poplatky jiných debutantů jako třeba St Mark's Basilica (Siyouni), který zahajoval za 65 tisíc eur, Kingman (Invincible Spirit) s 55.000 liber či dokonce Sea The Stars (Cape Cross), který začínal s 85.000 €, nepůsobí jako přemrštěná cena, přesto jde o rekord. Ve Francii dosud žádný debutant takto vysoký poplatek neměl.

V šesti startech neporažený hřebec, který proslul elektrizujícím zrychlením, je prvním koněm, který po zkrácení distance francouzského derby na 2100 metrů získal ve stejném roce i Prix de l'Arc de Triomphe. "Jeho bleskové zrychlení i bojovnost z něj dělají výjimečnou osobnost. Má toho hodně co nabídnout a my jsme vděčni za podporu, kterou se nám pro něj dostalo od evropských chovatelů. Skutečnost, že svou chovnou kariéru začíná ve Francii, je pro naši zemi velmi pozitivní zprávou," uvedl pro EBN Alex Mathieu z Haras de Beaumont.

Nepřehlédněte: Do českého turfu míří irský listed vítěz. Dvouletý Son of Corballis byl v Newmarketu zakoupen za 150 tisíc gns

Vedle Ace Impacta bude letos na Haras de Beaumont připouštět také další vítěz Prix du Jockey Club (Gr.1) Intello (Galileo), u nás známý díky koním jako Porcinella, Matello, slovenský Besthon či Kathy Ames. Ten se na Haras de Beaumont přestěhoval před letošní sezónou, v níž připustil 125 klisen. Jeho poplatek zůstává na 8.000 €.

Ještě vyšší zájem byl o letos debutujícího vítěze Champion Stakes (Gr.1) či Prix Jean-Luc Lagardere (Gr.1) Sealiway (Galiway), který připustil 160 klisen. Také tento Galileův vnuk vstoupí do příští sezóny s nezměněným poplatkem, který činím12.000 €.

Nejlacinějším z nabídky plemeníků francouzského hřebčína je za 3.000 € připouštějící Gr.3 vítěz Stunning Spirit (Invincible Spirit), jemuž letos vyběhnou první potomci.

Miloslav Vlček
foto Haras de Beaumont 







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net