foal Amazonka 2023Svého času byla jednou z nejdražších klisen v českém tréninku. Camelotova (Montjeu) dcera Amazonka, kterou pro stáj Jiřího Trávníčka zakoupil Tomáš Janda na červencové dražbě v Deauville v roce 2019 za 70.000 €, se však na dráze neukázala, nicméně její kvalitní rodokmen jí otevřel cestu do chovu na Haras de Beaufay.

 
Tam si zatím vede úspěšně. Loni, po svém prvním připuštění z roku 2021, přivedla na svět hřebce po coolmorském Holy Roman Emperor (Danehill) a tento pátek se jí narodilo druhé hříbě - klisnička po dalším výjimečném plemeníkovi Acclamation (Royal Applause), působícím v Rathbarry Stud.

Po dvou prověřených plemenících ji nyní podle informací z facebookového profilu hřebčína čeká sice neprověřený, ale taktéž mimořádně atraktivní partner. Měla by být připuštěna největší současnou coolmorskou nadějí, pětinásobným Gr.1 vítězem, úspěšným v Dewhurst Stakes (Gr.1), francouzském derby Prix du Jockey Club (Gr.1) či Irish Champion Stakes (Gr.1) St Mark's Basilica (Pivotal), který připouští za 65.000 €.

Amazonka, dcera nestartovavší Amazone (Adlerflug), je polosetrou listed vítězky Apadanah (Holy Roman Emperor), mj. čtvrté v Oaks d'Italia (Gr.2)  a listed umístěné Ancony (Amaron). Bába Amarette (Monsun) zvítězila v Preis der Diana (Gr.1) a v chovu dala Gr.3 vítězku Amazona (Dubawi) a je bábou vítěze Criterium International (Gr.1) Alsona (Areion) či vítěze German 2000 Guineas (Gr.2) Ancient Spirit (Invincible Spirit). (miv) 
       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net