V pátek a v sobotu se v Epsomu odběhnou další dva klasické dostihy anglické sezóny - Oaks a Derby. Tamní klasiky jsou už léta doménou plnokrevníků s krví Sadler's Wellse, jak jsme o tom psali už před 5 lety, což už před startem potvrzují i letošní edice. Na startovních listinách obou klasik totiž tvoří většinu koně, mající v žilách krev Sadler's Wellsova nejúspěšnějšího syna Galilea.


Na předběžné startovní listině pátečních Oaks je 9 klisen, přičemž 6z nich, tedy dvě třetiny, má v pedigree Galilea. O 283 tisíc liber pro vítězku se poperou 4 jeho dcery (Bye Bye Baby, Flattering, Forever Together a Magic Wand) a dvě vnučky - Ejtyah po Frankelovi a Perfect Clarity, jejímž otcem je Nathaniel. Další dvě klisny, Give and Take (Cityscape) a I Can Fly (Fastnet Rock) jsou z dcer po Montjeu (Sadler's Wells), a tak jedinou účastnicí dostihu prostou Sadler's Wellsovy krve je godolphinská Wild Illusion (Dubawi), dcera německé Rumh (Monsun). Ta však je předběžnou favoritkou dostihu, a tak se možná po třech letech poprvé prosadí klisna bez Galileova či Sadler's Wellsova vlivu. 

Sobotní Investec Derby má na startovní listině 14 hřebců a i zde jsou ti, nemající v pedigree vliv Galilea či Sadler's Wellse, v menšině. O šanci zařadit se mezi nesmrtelné se budou ucházet 3 synové Galilea (Delano Roosevelt, Kew Gardens a The Pentagon), stejný počet synů Galileova syna Frankela (Nelson, Rostropovich a Zabriskie), dále Young Rascal a Masar, synové Intella (Galileo) a New Approche (Galileo), a dva hřebci, jejichž matky jsou dcerami Galilea (horký favorit Saxon Warrior a Sevenna Star). Sečteno a podtrženo, 10 ze 14 hřebců na startovní listině má v sobě krev Galilea. O modrou stuhu budou navíc bojovat vítěz Dante Stakes a druhý favorit Roaring Lion, jehož otec Kitten's Joy je nejúspěšnějším zástupcem Sadler's Wellsovy linie na americkém kontinentu, a Knight To Behold (jen tak mimochoden syn Galileova polobratra Sea The Stars), jehož matka je Sadler's Wellsovou dcerou. Bez vlivu Sadler's Wellse v pedigree jsou na startce jen možný černý kůň dostihu Hazapour (Shamardal) a Dee Ex Bee (Farrh). (miv)

Inzerce
glinka baner 2018 5
           Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking