Storm Catův (Storm Bird) syn CAT JUNIOR, který loni v březnu rozšířil nabídku českých plemeníků, se pilně připravuje na svou druhou připouštěcí sezónu v České republice. Vstoupí do ní nejen na jiném  působišti než loni, neboť místo Hřebčína Napajedla bude letos stát v Doubravách u Vítězslava Vandy, ale vedle klasické formy připouštění nabídne i trochu netradiční službu - v případě zájmu může sám za klisnou dojet.


"Po dohodě s panem Vandou bude Cat Junior fungovat letos i jako "drive-in" plemeník. To znamená, že za klisnami, které jsou například problematické na cestování nebo z jiných důvodů nemohou být připuštěny hřebcem v místě připouštěcí stanice, Cat Junior dojede," vysvětluje hřebcův majitel Miroslav Kantek. "Je schopen klisnu připustit na jeden skok a dobře se s ním při připouštění pracuje, takže k tomu má ideální povahu," dodává Kantek. 

Už nyní má hřebec nahlášeno několik velmi zajímavých partnerek, mezi nimiž nechybí ani jedna z nejlepších domácích odchovankyň posledních let Venillia (Rosenstrum). "Ke Cat Juniorovi tak půjdou tři nejlepší Rosensturmovy dcery, neboť by měl připustit i Dianu Rosensturm a Rajči Šimon," informuje Kantek, kterého zájem českých chovatelů o jeho hřebce pochopitelně těší.  

Nepřehlédněte: Nagano Gold ukončil kariéru a odchází do chovu. Bude stát v Rabbitu Trhový Štěpánov

Ještě větší radost mu udělal zájem ze zahraničí. Cestu k sedmnáctiletému plemeníkovi si našly i zahraniční klisny, a to dokonce dvojice klisen z Francie, odkud do Česka klisny na připuštění téměř necestují. Navíc jde o klisny s nemalým potenciálem. Jednou z nich je v chovu debutující Saraswin (Orpen), polosestra Gr.2 vítězky Fleeting (Zoffany), umístěné v anglických i irských Oaks (Gr.1). "Matka Azafata se na December Sale 2019 prodala za 625.000 gns, její dcera a polosestra Saraswin klisna Janna Flower jako ročka za 400 tisíc euro, tak odhaduji, že tržní cena klisny bude kolem 150 tisíc eur," říká Kantek.

Druhou neméně zajímavou klisnou, která by letos měla Cat Juniora navštívit, je v USA narozená Magoula (Gone West), nestartovavší patnáctiletá matka, pocházející ze skvělé Niarchosovy rodiny Hydro Calido - Coup de Folie. "Magoula už s Cat Juniorem dala dvouletého vítěze ve Španělsku a později ve Francii umístěného Force Cat a taktéž umístěnou Cat Alegria," vysvětluje Kantek, proč si její majitel vybral pro svou klisnu právě Cat Juniora.   

Se stále se rozšiřujícím stádem majitele by Cat Junior mohl letos překonat loňské výsledky, kdy navzdory skutečnosti, že sezóna pro něj začala o měsíc později než pro ostatní hřebce, připustil 14 klisen a byl sedmým nejžádanějším plemeníkem v zemi. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net