limario 1516V loňském roce připustil 17 klisen a s Chardonney Tcheque (One Cool Cat) se dělil o čtvrté místo mezi nejžádanějšími plemeníky v našem chovu. Letos německého šampióna dvouletých hřebců Limaria (Areion) již čtvrtá sezóna, kterou opět stráví na stanici ve Starém Městě u své majitelky Ireny Uhlířové. Jeho připouštěcí poplatek zůstal tentokrát nezměněn a činí 14 tisíc korun za březí klisnu. 

 
Je to po za poslední tři roky poprvé, co Limariův připouštěcí poplatek zůstal stát. Zatímco ve své úvodní sezóně v roce 2019 připouštěl za 10 tisíc korun, o rok později už stál 12 tisíc a před loňskou sezónou se jeho cena opět zvýšila na současných 14.000 Kč. Vedle základního poplatku nabízí držitelka i zvýhodněnou cenu 10 tisíc korun pro klisny, které v GH získaly více jak 74 kilogramů.

Nepřehlédněte: Na Saudi Cup mítink došlo přes 700 zahraničních přihlášek. Vedle Nagano Golda je hlášen i jeho dřívější tréninkový druh Partenit

Německý zimní favorit, ale též vítěz Velké ceny Prahy bude mít letos první potomky na dráze. V úvodním sezóně své chovné kariéry ale připustil jen 5 klisen a Jockey Club aktuálně registruje 3 jeho dvouleté potomky - klisny Celestine z výborné Celeste (Ryan), umístěné v jedničkách na rovinách i v proutěnkách a Sunny Star (ze slušovické vítězky Shannyn po Look Honey) a valacha jménem Stratovarius, jehož matkou je vítězka jednoho bumpera a jedněch proutěnek Salvia (Rosensturm). (miv)

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net