Před rokem ještě napajedelský hřebčín inzeroval čtyři plemeníky. Bohužel těsně před zahájením loňské připouštěcí sezóny uhynula opora tamního týmu plemeníků hnědák Egerton (Groom Dancer) a před pár dny byl hřebčín nucen se rozloučit s nadějným Amico Fritzem (Fasliyev), kterého jeho majitel přesunul do Střelic. Po odchodu Cat Juniora (Storm Cat), který přišel v průběhu sezóny a po ní zase z Napajedel odešel, tak hřebčín v letošní sezóně nabídne jen dva plemenné hřebce.

 
Jedničkou zůstává předloňský debutant WIRELESS (Kentucky Dynamite), francouzský listed vítěz, umístěný i v Gr.1 společnosti, který ve své první sezóně připustil 12 klisen včetně Koně roku Dally Hit (Ad Valorem),  dvouleté šampiónky Fragy (Holy Roman Emperor) či skvělé sprinterky Waka Laury (Windsor Knot). V letošním roce bude dvojnásobný vítěz EJC Lokotrans Middle nabízen za výhodnějších podmínek než loni - jeho připouštěcí poplatek klesl z 18.000 korun na 16 tisíc, splatných za březí klisnu k 1. říjnu.

Nepřehlédněte: Klasifikace 2021: Nejlepší výkon podal Partenit, sesadil z trůnu tréninkového kolegu Nagano Golda

Druhým napajedelským hřebcem bude POUVOIR ABSOLU (Sadler's Wells), hřebec excelentního rodokmenu, kterého v Napajedlích čeká již desátá sezóna. Otec dvouleté šampiónky Dark Absolu, klasicky umístěného Avignona či talentovaného steeplera Del Reye, třetího z Ceny Labe (L) bude stejně jako loni připouštět za 12.000 Kč za březí klisnu. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net