Nejlepším výkonem českého koně v sezóně 2021 bylo druhé místo tříletého Partentita (Invincible Spirit) ze stáje Viktora Timošenka ve francouzské Prix Daphnis (Gr.1). Za tento výkon obdržel svěřenec Václava Luky od českých handicaperů 93,5 kg (nebo 107 lb), čímž o půl kilogramu předčil loňského i předloňského krále Klasifikace Nagano Golda (Sixties Icon) Syndikátu V3J. Třetím nejlépe hodnoceným výkonem sezóny je čtvrté místo Frankelova syna Heavens Forfend v Gr.3 v Drážďanech, za které získal 90 kg.

 
Zástupce stáje Lokotrans, připravovaný Lubošem Urbánkem, se o třetí místo v Klasifikace 2021 dělí s Nagano Goldem, respektive s jeho výkonem v Prix du Carrousel (L), nicméně toto druhé místo handicapeři ocenili o 3 kg hůře než Nagano Goldovo sedmé místo v Grand Prix de Saint-Cloud (Gr.1).
Další místa patří sprinterům. Čtvrtým koněm s nejlépe hodnoceným výkonem je další zástupce bošovické centrály a stájový kolega Partenita Azov (Invincible Spirit) s 99 kilogramy, o tři kg méně dostal Ponntos (Power) ze stáje Dr. Nieslanikové a další dva kilogramy ztrácí Mowaeva (Evasive) stáje Lucky Service, též připravovaný v Bošovicích. 
Dřívější vládce Klasifikace Subway Dancer (Shamardal) se s 92 kilogramy dělí s Billabong Catem (Siyouni) o sedmé místo, mezi středotraťaři ale nadále zůstává českou jedničkou. Jak uvádí handicapeři ve své zprávě, Subway Dancer je společně s Ideal Approachem (Bushranger) největším držákem Klasifikace. "Jsou totiž jedinými dvěma koňmi, kteří od jejího vzniku nikdy nespadli pod hranici 80 liber."

gratulace bosovice

Dvouletým suverénně vládl Westminster Night

Také v čele Klasifikace dvouletých je zástupce bošovické centrály konkrétně francouzský rodák Westminster Night (Morandi), který se na čelo dostal zásluhou prosincového vítězství v Chantilly. Toto vítězství handicapeři ocenili 83 kilogramy, což je o plných 11 kg více, než jak handicapeři ohodnotili druhého nejlepšího dvouletka Šavujevova Arkhangelska (Acclamation), vítěze Ceny Masise (I.k.) a druhého v Gerschově memoriálu (L).

Gran Premio platí víc než Velká pardubická

Na čele Klasifikace překážkových koní je obhájce loňského prvenství L'Estran (Buck's Boum), trojnásobný vítěz Gran Premia (Gd1) v Meranu), který dostal 91 kg. O dva kilogramy níže než valach Scuderie Aichner je vítěz Velké pardubické Talent (Egerton) trenérky Kabelkové z DS Kabelkovi a o třetí místo se dělí Evžen (So You Think) stáje Englicovi a Kulhánkovi a Capivari (Yeats) Josefa Aichnera. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net