Tyros stakes 2019Včerejší večerní mítink v Leopardstownu měl na programu i tři blacktype dostihy. Ve všech třech se prosadili potomci coolmorského GALILEA (Sadler's Wells) - tříletá South Sea Pearl a dvouletí Love a Armory. A protože pro všechny tři to byla premiérová vítězství v blacktype dostiizích, zvýšil se díky nim počet Galileových blacktype vítězů na 299. 


Jisté je, že dalšího nového blacktype vítěze se Galileo dočká velmi brzy a pak se stane teprve druhým plemeníkem v historii (prvním byl jeho někdejší kolega v Coolmoru Danehill), který překročí hranici 300 potomků, úspěšných v blacktype dostizích.

Z trojice včerejších vítězů zaujal hlavně Armory, stejně jako Love vlastní odchovanec Coolmoru, který působivým stylem potvrdil roli desetinového favorita a vyhrál ceněné Tyros Stakes (Gr.3, 1400 m), dostih, v němž loni triumfoval vítěz letošního Epsom Derby Anthony Van Dyke (Galileo), v roce 2016 Churchill (Galileo) a o dva roky dříve z Galileových elitních synů v péči Aidana O'Briena Gleneagles. Galileo má vůbec na tento dostih patent, neboť Armory je šestým vítězem v řadě (všechny vítěze trénoval O'Brien) a podobnou sérii měl i v letech 2006 - 2010, kdy v řadě za sebou též vyhráli Galileovi potomci, ale zatímco vítěze 2008 a 2009 Rip Van Winkle a Cape Blanco též trénoval šampión z Ballydoyle, premianty z let 2006 a 2007 Teofilo a New Approach připravoval Jim Bolger.

Syn Gr.3 umístěné After hnědák Armory, jehož kurz na triumf v 2000 Guineas po dostihu klesl na 14:1, je dalším Galileovým blacktype vítězem prochovaným na Sadler's Wellse, ale především je již 20. stakes vítězem ze spojení Galilea a Danehill Dancerovy (Danehill) dcery. O nicku Galileo x Danehill, z něhož pochází Frankel a dalších 49 blacktype vítězů  jsme již psali mnohokrát, se stárnutím Danehillových dcer a jejich postupným odchodem však vstupují na scénu dcery jeho synů a již i vnuků. Pokud necháme mluvit statistiky, tak Galileo dal již 88 blacktype vítězů s klisnami z linie Danehill a tito vítězové reprezentují 30% všech jeho blacktype vítězů! (miv)         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking