dukeofmarmalade2Ve věku 17 ukončil svou chovnou kariéru někdejší mnohonásobný Gr.1 vítěz a evropský šampión DUKE OF MARMALADE (Danehill). Jak uvedl jihoafrický Drakenstein Stud, kde Duke of Marmalade od roku 2014 působil, jeho chovné působení bylo ukončeno na doporučení veterináře.


Bývalý svěřenec Aidana O'Briena a polobratr pozdějšího vítěze Epsom derby Ruler of the World (Galileo) získal na dráze 6 vítězství a 4 druhá místa ze 16 startů a vydělal téměř 1,4 miliónu liber. Nejlepší formu ukázal ve čtyřech letech, kdy vyhrál pět Gr.1 dostihů v řadě od Prix Ganay, přes Tattersalls Gold Cup, Prince of Wales's Stakes, King George VI and Queen Elizabeth Stakes až po Juddmonte International. 

Svou chovnou kariéru zahájil v roce 2009 v irském Coolmoru, kde začínal s poplatkem 40.000 €. Ten ale postupně klesal až na 12.500 € v roce 2013, v němž byl prodán jihoafrickému Drakenstein Stud. Přesto po sobě zanechal stopu v podobě 46 blacktype vítězů včetně 7 úspěšných v Gr.1 dostizích, z nichž 5 se narodilo z hřebcova evropského působení. Zřejmě nejtřídovějším z jeho potomků byl ultravytrvalec Big Orange, vítěz Ascot Gold Cupu (Gr.1), výborně si vedli i premiantka British Champion Fillies & Mares Stakes (Gr.1) i anglického St. Leger (Gr.1) Simple Verse a v Deutsches Derby (Gr.1) úspěšný Nutan.Několik jeho potomků běhalo i na našich drahách a nevedli si vůbec špatně. Jeho dcera Saltanat zvítězila v roce 2013 v Oaks a následující rok ovládla slovenský Zlatý pohár, syn Aldzarb zvítězil v roce 2016 v Ceně Scottish Rifla a před třemi lety vyhrál i Velkou dubnovou cenu. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net