Devatenáctiletý bělouš Fairlypi (Pivotal), který se letos vrátil do českého chovu, v němž před 15 lety svou chovnou kariéru zahajoval, patří při svém návratu k plemeníkům, o které je v tuzemsku největší zájem. Již stihl připustit 18 plnokrevných klisen, další dvě na připuštění čekají, a tak by celkem měl připustit minimálně dvacet klisen. To je počet, který by mu v loňském roce zajistil druhé místo v žebříčku plemeníků podle počtu připuštěných klisen.

 
"Jsme nadmíru spokojeni, ani jsem netušil, že o něj bude takový zájem," konstatoval pro naše stránky hřebcův držitel Vítězslav Vanda, kterého těší, že hřebec dokázal oslovit tolik chovatelů a získat jejich důvěru. A také to, že klisny po něm úspěšně zabřezávají - už má zjištěno 8 březích partnerek. Mezi klisnami, které Fairlypi již připustil, je i dvojice jedničkových vítězek ve Vandově chovu Diana Rosensturm (Rosensturm) a Rajči Šimon (Rosensturm), dále byl partnerem v jedničkových dostizích pětkrát umístěné Samary Morgan (Look Honey), trojnásobné vítězky Pardonie (Bully Pulpit), polosestry šampióna Gentleman Jacka (Fairlypi) G. I. Jane (Move Your Vision), vítězky devíti dostihů Lemesiny (Signe Divin), třetí z Jarní ceny klisen Pray for Paris (Next Desert) či dcery vynikající Librilly (Lesotho) Lucyl (Bear King), která zvítězila ve dvou překážkových dostizích.

Nepřehlédněte: Stáj The Sons of Sharpour posílili dva tříletí. Klisna z Francie a hřebec z Německa

Na nedostatek zájmu si nemůže stěžovat ani dlouholetý březůvecký paša Rosensturm (Monsun), kterému už je letos 21 let. Ten má zatím připuštěných 8 klisen, s dalšími dvěma na cestě by se měl dostat na rovnou desítku partnerek. Jsou mezi nimi i dvě nové silné posily Vandova stáda - vítězka Ceny tříletých klisen (I.k.) a Memoriálu Vlastmila Smolíka (I.k.) Faliraki (Zazou), dcera skvělé French Quebec (Excellent Art), která už je zjištěná březí, a Kristine (Kris Kin), matka Krasavy (Moonjaz) a Kristiana (Moonjaz), kteří obsadili druhá místa v Českém, respektive Slovenském derby. Připustil již také dvojnásobnou vítězku Charlene (Bin Shaddad), trojnásobnou vítězku Surikatu (Suestado), v překážkovém provozu úspěšnou Ryanu (Tribal Instinct) či vítězku Ceny Laty Brandisové Arcione (Librettist). Ve čtvrtek za ním dorazila také Near to be Rich (Planteur). (miv)            Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net