ToTenMetersJosef Saller mladší, majitel úspěšné stáje The Sons of Sharpour, zakoupil v uplynulých dnech dva zajímavé tříleté koně. V Německu na BBAG dražbě získal ryzáka Nortona (Tai Chi), vedle něj pak ještě privátně zakoupil hnědku To Ten Meters (Seahenge). Oba koně, které při dnešní uzávěrce dlouhodobých přihlášek přihlásil do Velké ceny českého turfu, svěřil trenéru Konstantinu Kobzarevovi.

 
Norton, o němž jsme vás již informovali ve zpravodajství z dražby, absolvoval v péči Markuse Kluga 6 startů, z nichž ten poslední, který absolvoval 2. dubna v Mannheimu v dostihu Class D na 1900 metrů, proměnil ve vítězství, a v dalších 4 se umístil. Jeho aktuální GAG činí 74,5 kg.

Klisna To Ten Meters už má na svém kontě dokonce 9 startů, z toho 4 absolvovala ve dvou letech, letos už jich stihla dalších pět. Zatím nezvítězivší klisna získala jedno druhé, dvě třetí, dvě čtvrtá a jedno páté místo, za což vydělala 13.750 € a její rating nyní činí 30,5 kg. Naposledy doběhla šestá v březnovém dostihu na 2400 metrů v Lyon la Soie, v předešlém startu v Cagnes-sur-Mer doběhla třetí v prodejce, kde před ní finišovali L'Enfant Terrible (Kodiac) a Biriatou (Wings of Eagles), kteří se následně stěhovali k Ingrid Janáčkové Koplíkové. I To Ten Meters po tomto dostihu změnila majitele, za 16.800 € ji koupila Stall Liberty Leaf, od které ji privátně zakoupil pan Saller poté, co ji viděl uvedenou v katalogu badenské dražby.

Norton2
Norton

"Oba koně jsem kupoval prostřednictvím Hany Juránkové, která skvěle zařídila jak privátní nákup klisny, kterou jsem si vyhlédl při jejím běhání ve Francii, tak i koupi na dražbě, kde jsme byli ve spojení po telefonu," vyjadřuje spokojenost s prací bloodstock agentky Saller. Oba koně jsou hlášeni nejen do Velké ceny českého turfu, ale figurují i na přihláškách na příští týden - Norton do Starohájského kritéria, To Ten Meters do Velké červnové ceny. "Jsem sám zvědav, jak se tady zařadí," uvažuje Saller, který doufá, že se trefil do vytrvalců. Cílem nákupu však nebyl, jak by se mohlo zdát, start v Derby. "Spíš to je takový pokus, zda se mi podaří se trefit. Záleží na tom, co předvedou, samozřejmě kdyby se ukázali hodně dobře, nemohu vyloučit nic," říká s ohledem na případné dohlášení některého či obou koní do vrcholu sezóny. Zatím se ale hlavně těší na první starty a doufá, že se oba koně dobře zařadí do zdejšího tříletého ročníku a budou mu dělat radost dobrými výsledky.

Miloslav Vlček
foto archiv majitele      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net