LEnfant Terrible2Pouhé tři dny poté, co stáj Hany Veselé koupila v prodejce v Chantilly svou novou klasickou naději hřebce Lakissima (Forthe Millionkiss), byly v prodejním dostihu v Cagnes-sur-Mer českými majiteli zakoupeni další dva tříletí hřebci s ratingy umožňující snění o klasických dostizích. Jeden z nich už dnes na stejné dráze nastoupí v nových barvách.

 
Minulé pondělí konanou Prix des Jacinthes, prodejku o 16.000 € na 2150 metrů (záznam), vyhrál téměř stylem start-cíl bělouš L'Enfant Terrible (Kodiac), který o délku porazil hnědáka Biriatou (Wings of Eagle). Vítězného koně po dostihu za 25.111 € vydražila Jana Čapková, druhý v cíli putoval za 15.500 € do stáje Jany Dufkové. 

L'Enfant Terrible už má za sebou 11 startů, z nichž získal 3 vítězství a 5 umístění a vydělal 36.950 €. Jeho aktuální rating 35 kg je shodný s ratingem výše zmíněného Lakissima.

Nepřehlédněte: Move Your Vision opět zdražil. Nejatraktivnější slovenský plemeník letos připouští za 1000 eur

Biriatou tolik exponovaný nebyl, prodejka, po které byl zakoupen, byla jeho pátým startem, z nichž ve čtyřech se dokázal umístil. Jeho dosavadní zisk činí 8.500 € a aktuální rating 32 kg. Dnes by se v Cagnes-sur-Mer měl poprvé představit v nových barvách, neboť jeho nová trenérka Ingrid Janáčková Koplíková jej záhy po koupi dohlásila do dnešního handicapu pro tříleté Prix de la Mediterranee, kde se mj. střetne i s do Derby hlášeným Shahbandarem (Storm The Stars). (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net