NortonV pátek proběhla první letošní dražba, pořádaná společností BBAG v Baden-Badenu. Nabízela jak dvouleté koně v breeze-up části dražby, tak i tříleté a starší koně v tréninku a také několik chovných klisen. Dražby se aktivně zúčastnila Hana Juránková, která vydražila tři koně - všechny pro české stáje. Ty posílí jedna dvouletá klisna, jeden tříletý hřebec a také jedna pětiletá klisna.

 
Z pohledu dosažené ceny je nejzajímavější posilou tříletý ryzák NORTON (lot 36), kterého Hana Juránková získala za 36.000 €, třetí nejvyšší cenu dražby. Syn plemeníka Tai Chi (High Chaparral) a šestinásobné vítězky Nashita (Shirocco)  absolvoval v péči Markuse Kluga 6 startů, z nichž ten poslední, který absolvoval 2. dubna v Mannheimu v dostihu Class D na 1900 metrů, proměnil ve vítězství, a v dalších 4 se umístil. Jeho aktuální GAG činí 72 kg. 

Z breeze-up části dražby putuje do Česka za 32.000 € vydražená dvouletá dosud nepojmenovaná hnědka irského původu (lot 66), jejímž otcem je populární Kodiac (Danehill). Její matka Rayda (Mastercraftsman) se na ostrovech dvakrát umístila, na dráze má zatím jediného potomka valacha Shamalama (Kodiac), který z 5 startů získal jedno páté místo.Nejstarším a také nejlacinějším ze zakoupených koní je pětiletá NOELLE (lot 60), dosud připravovaná v Rakousku M. Geislerem, která byla vydražena za 12.000 €. Ve Francii běhající klisna absolvovala 43 startů, získala 9 vítězství, 20 umístění a vydělala 122 tisíc eur, přičemž její francouzský rating má hodnotu 27 kg. Naposledy vyhrála letos v lednu v Cagnes-sur-Mer dostih na 1300 metrů, v němž na desátém místě proběhl cílem Entei (Motivator) trenérky Janáčkové Koplíkové. (miv)       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net