Pátečním triumfem v Saval Beg Levmoss Stakes (L) v Leopardstownu se čtyřletý hnědák Emperor Of The Sun (Galileo), připravovaný v Irsku Donnachou O'Brienem, stal už 335. blacktype vítězem nejúspěšnějšího plemeníka současnosti Galilea (Sadler's Wells).

 
Vlastní odchovanec Coolmoru, který je polobratrem australskéhop Gr.1 vítěze a tamního šampióna plemeníků s prvním ročníkem na dráze Zoustara (Northern Meteor), tak posunul coolmorského velikána na dostřel k pozici nejúspěšnějšího plemeníka historie podle počtu blacktype vítězů. Této kategorii dosud vládne Danehill (Danzig), jehož syn Redoute's Choice je mimochodem mateřským otcem Emperor Of The Sun, a který za svůj předčasně ukončený život dal i díky pravidelnému pendlování mezi Irskem a Austrálií celkem 347 blacktype vítězů.

Podle statistik Equineline Galileovi dosud vyběhlo 2275 potomků a podíl blacktype vítězů na počtu startujících činí 14,7%. Danehill měl podíl ještě vyšší, když mu k produkci 347 blacktype vítězů stačilo jen 2101 startujících, což procentuelně činí 16,5%. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net