Ve věku 15 let, nedlouho poté, co přivedla na svět kobylku po Eagle Top (Pivotal), uhynula jedna z úspěšných matek v českém chovu RABBIT ZAMINDAR (Zamindar). Zprávu o skonu klisny s jedničkovou výkonností na dráze schopnou produkovat velké vítěze i v chovu, přinesl Věstník českého turfu.

 
Ač stáj Rabbit Trhový Štěpánov většinou na zahraničních dražbách nakupuje odstávčata, Rabbit Zamindar koupila jako ročku, ale už na únorové dražbě společnosti Tattersalls za 4.500 gns.  Dcera vynikajícího Zamindara (Gone West) a listed umístěné Stay Behind (Elmaamul), vnučky excelentní matky I Will Follow (Herbager), matky Rainbow Questa (Blushing Groom) či někdejšího šampióna českých plemeníků Arcanea (Blushing Groom), se ukázala jako velmi dobrá investice. Ryzka z chovu slavné Juddmonte Farm hned svůj první start proměnila v lehké desetidélkové vítězství a po nepodařené Pardubické zimní královně, kde nevstoupila do boxů, lehce o sedm délek opanovala dostih II. kategorie. Úvodní sezónu pak zakončila třetím místem v Yoko Cupu, dostihu I. kategorie s půlmiliónovou dotací.

Do klasické sezóny vstoupila velmi lehkým triumfem v Memoriálu Rudolfa Deyla (NL) a ač v Jarní ceně klisen i její slovenské verzi dosáhla "jen" na třetí místo, klasického úspěchu se přesto dočkala - po třetím místě v Ceně Hřebčína Napajedla (NL) opět výrokem lehce vyhrála v Mostě Oaks (L). Pokusila se i o blacktype dostih, v meranské Premio Terme di Merano (L) však skončila osmá.

Nepřehlédněte: Jak získat koně do Velké jarní? Opět většinu majitelé koupili jako ročky, ale jinak jsou jejich cesty k nám velmi pestré

Od roku 2011 působila v chovu svého majitele, kde začala velmi úspěšně. Jejím prvním potomkem byla v roce 2012 narozená hnědka Zamira (Look Honey), která jako dvouletá vyhrála Cenu zimní královny (I.k.) a později působila v chovu Hřebčína Napajedla. Na dráze se dosud představili ještě další tři její potomci, ze kterých si nejlépe vede čtyřnásobný vítěz Zamindarton (Egerton), který svého zatím posledního vítězství dosáhl při letošní mostecké premiéře. V přípravě Allan Petrlíka čeká na svůj první start dvouletý Zamico (Amico Fritz). (miv)
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net