GouvernantV Kolíně nad Rýnem se dnes běžel Oppenheim Union-Rennen (Gr.2, 3, 2200 m, 70.000 €), nejvyznamnější trial na německé derby. Lehce o 3/4 délky před Destinem (Soldier Hollow) se v něm prosadil WELTSTAR (Soldier Hollow), pocházející z jedné z nejúspěšnějších německých rodin, kterou v Německu založila dcera napajedelské odchovankyně.


Onou klisnou, která v Německu tuto úspěšnou rodinu založila, byla v roce 1918 narozená klisna Winnica, dcera v Napajedlích působícího plemeníka Köttingbrunn (Pardon), která přišla do Německa v roce 1922. Její matkou byla Orsza, v Napajedlích narozená klisna z chovu majitelky hřebčína Marie Baltazziové, dcera jednoho z nejzajímavějších plemeníků, který kdy v Napajedlích působil, francouzského šampióna a vítěze klasické Poule d'Essai des Poulains Gouvernanta (Flying Fox). Rodina v dalších generacích směřuje k legendární maďarské Kincsem (Cambuscan) a Orsza byla její prapravnučkou.

Winnica dala v německém chovu vítěze Grosser Preis von Baden a Deutsches St. Leger Wahnfrieda (Flamboyant), ale především klisnu Waffenart (Alchimist), díky níž se rodina později významně rozrostla. Náleží k ní celá řada velmi úspěšných koní včetně třeba anglické Zahrat Dubai (Unfuwain), vítězky Nassau Stakes (Gr.1) a třetí v Epsom Derby (Gr.1) či vítěze Preis von Europa (Gr.1) Well Made (Mondrian), z posledních let jmenujme předloňskou zimní královnu Well Spoken (Soldier Hollow) a hlavně loňského vítěze Deutsches Derby Windstosse (Shirocco). Hřebec, který vyhrál i Preis von Europa (Gr.1) a letos se neztratil ani v Epsomu, kde finišoval třetí v Coronation Cupu (Gr.1), je Weltstarovým polobratrem, který je po triumfu v trialu druhým favoritem letošního Deutsches Derby. Pokud by uspěl, slavila by kdysi napajedelská rodina dva německé derby triumfy v řadě. (miv)   
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking