JustifyZatím nepotvrzené zprávy, které zveřejnil server ESPN.com, hovoří o dohodě mezi majiteli čerstvého držitele americké trojkoruny JUSTIFY a Coolmorem o prodeji chovných práv za 75 miliónů dolarů. ESPN již před Belmotn Stakes na základě nejmenovaného zdroje uvedl, že se strany dohodly na prodeji za 60 miliónů, které budou v případě zisku trojkoruny navýšeny o dalších 15 miliónů.


Pokud jsou informace ESPN pravdivé, stal by se Justify (Scat Daddy) nejdražším koněm v historii a překonal by i předešlou, taktéž Coolmorem realizovanou koupi Fusaichi Pegasuse (Mr Prospector), za kterého v roce 2000 zaplatil 70 miliónů dolarů. Jak však ESPN připomíná, v dnešních cenách po započtení inflace tato částka odpovídá 104 miliónům dolarů.

Pro Coolmore ani historicky nejvyšší suma nemusí být špatným obchodem. Pokud by připouštěl na severní a jižní polokouli, může hřebec při minimálně 250 připuštěných klisnách a poplatku 150 tisíc dolarů za živé hříbě už první rok vydělat až polovinu z investované sumy.

Dosud neporažený Justify je synem předčasně uhynulého plemeníka Scat Daddy (Johannesburg), který působil v americké pobočce Coolmoru Ashford Stud. V Irsku od letoška připouští jeho syn - excelentní sprinter Caravaggio, získání Justify pro americký trh by pro Coolmore bylo dobrou náplastí za ztrátu tak úspěšného otce. (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking