Mikesh mhDo druhé připouštěcí sezóny letos vstoupil trojnásobný šampión domácích sprinterů desetiletý hnědák MIKESH (Majestic Missile), působící v chovu Josefa Pšurného v Uherském Ostrohu. Sezóna je zatím pro hřebce, který na dráze dokázal získat 4 blacktype umístění v Německu a Itálii, podobná té loňské, v níž dostal osm partnerek.

 
"Připustil zatím deset klisen, z toho šest je již zjištěno březích," vypočítává Pšurný, který hřebci opět svěřil všech šest klisen působících v jeho vlastním chovu - trojnásobnou vítězku Cake of Luck (Invincible Spirit), trojkovou vítězku Fey Fortune (Antonius Pius), pátou ze Slovenských Oaks (L) Novilly (Acambaro), vítězku Memoriálu Harryho Petrlíka a čtvrtou z Oaks Nurbelu (Belenus), matku dvou vítězů Pavii (Elnadim) a Winged Horse (Iceman), jejíž polobratr doběhl třetí v Derby (Gr.1) v Makau. S vyjímkou Pavie, která zmetala, mají všechny pod sebou Mikeshovy potomky a je zaděláno na další - všechny klisny jsou již zjištěné březí.

Vedle domácích je Mikeshovou partnerkou vítězka Svatováclavské ceny Merbela (Bully Pulpit), patřící Mikeshovým spolumajitelům a též již matka jeho potomka, a pak trojice klisen z chovu Kompresory Kopřiva s.r.o. včetně pětinásobné vítězky Vodnice (Rainbows for Life), matky vůbec prvního Mikeshova potomka či Indian Ridgeovy vnučky Super Darlin (Indian Haven).   

Velmi dobrý dojem na chovatele udělali první Mikeshovi potomci. "Musím říct, že jsem překvapený, jak moc dobře vypadají. Jsou hodně osvalení, mají dost kosti, myslím, že až vyrostou, budou mít holeň tak 21 centimetrů," vypočítává Pšurný, ale hned dodává: "Jsou ale ještě mladičcí, určitě v průběhu růstu dojde ke změnám, ale teď se mi moc líbí."   A spokojen je i o jejich otcem. "Stoupl u mě na hodnotě, je zdravý, silný, ničeho se nebojí. Také schytal pár kopanců od klisen, ale nic se na něm neprojeví a nic si z toho nedělá." 

Související článek:
Mikeshova hříbata se mají čile k světu. Prohlédněte si je ve fotogalerii Magdy Hamříkové

Inzerce

 Plemeníci ve službě Sponsored hypomating serveru Blacktypepedigree.com
 
AMICO FRITZ  Fasliyev - Arctic Appeal   Hřebčín Napajedla 
DUX SCHOLAR  Oasis Dream - Alumni  DARHORSE 
EGERTON  Groom Dancer - Enrica  Hřebčín Napajedla 
CHARDONNEY TCHEQUE  One Cool Cat - Genevale  Hřebčín Napajedla 
MAJESTIC MISSILE  Royal Applause - Tshusick  DARHORSE 
MIKHAIL GLINKA Galileo - Lady Karr  DARHORSE 
POUVOIR ABSOLU  Sadler's Wells - Pine Chip  Hřebčín Napajedla 
ROSENSTURM Monsun - Roseate Wood Vítězslav Vanda
SLEEPING INDIAN  Indian Ridge - Las Flores  Halenkovice 
ZAZOU Shamardal - Zaza Top DARHORSE


Odkaz u každého plemeníka je přímo na službu Sponsored hypomating serveru Blacktypepedigree.com. Pokud na serveru nenajdete svou klisnu, pro níž byste službu chtěli využít, kontaktujte provozovatele serveru na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a klisna bude obratem přidána do dabatáze. Databáze aktuálně čítá přes 670 tisíc plnokrevníků.
 


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking