study of manJaponský multišampión plemeníků DEEP IMPACT, nejúspěšnější pokračovat svého otce Sunday Silence (Halo), má letos výborně nazbrojeno i pro modré stuhy ve dvou nejvýznamnějších evropských dostihových destinacích.


Otec tří vítězů japonského derby (2012 - Deep Brilante, 2013 - Kizuna a 2016 - Makahiki) má své dva syny aktuálně na pozicích ante-post favoritů anglického i francouzského derby. Dosud neporažený Saxon Warrior se do role favorita Epsom derby dostal už loni, svou pozici upevnil působivým výkonem v 2000 Guineas, po kterém jeho kurz klesl až k pari a někde je nabízen už jen v desetinách. Po včerejším vítězství v Prix Greffulhe (Gr.2, 2000 m) v Saint-Cloud se do role spolufavorita francouzského derby Prix du Jockey Club dostal jiný z Deep Impactových synů Study of Man.

Oba tříletci pocházejí ze současných nejlepších rodin. Saxon Warrior, syn ve dvou letech neporažené šampiónky Maybe (Galileo), náleží k rodině Rose of Jericho, která v posledních letech dala například vítězku Epsom Oaks Dancing Rain (Danehill Dancer), bábou Study of Man je dvojnásobná vítězka Breeders' Cup Mile (Gr.1) a matka vynikajícího Kingmamba Miesque (Nureyev), z jejíž rodiny vyšla třeba vítězka Yorkshire Oaks 2014 Tapestry (Galileo). (miv)      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking