Velké důvěře svého současného spolumajitele, francouzské Ecurie des Monceaux, se těší někdejší čtyřková vítězka z Varů Tautou Montjeu (Montjeu). V letošním roce byla bývalá reprezentantka barev stáje Joly Jiřího Odcházela připuštěna hřebce Le Havre (Noverre), který je s poplatkem 60.000 € druhým nejdražším plemeníkem ve Francii.


Tautou Montjeu, kterou zakoupila stáj Joly prostřednictvím Chris Richner Bloodstock v Deauville jako ročku za 90.000 €, absolvovala v České republice od dvou do čtyř let celkem 13 startů. Jejím největším úspěchem bylo vítězství v dostihu IV. kategorie v Karlových Varech, v dalších 4 dostizích se klisna umístila a vydělala 43.200 Kč. V červenci 2015 byla nabídnuta k prodeji v Newmarketu prostřednictvím The Castlebridge jako kůň z tréninku a agentura David Redvers Bloodstock ji zakoupila za rovných 100.000 gns. Takto vysoké ceny klisna dosáhla díky svému rodokmenu, který od nákupu stájí Joly ještě získal na hodnotě. Jak zjistíte z listu klisny ze stránek Ecurie des Monceaux, je klisna polosestrou dvou blacktype vítězů hřebce Tha'Ir (New Aproach) a klisny Flashing Colour (Pivotal), další její polosourozenec se v listed umístil. Tautou Montjeu navíc náleží k jedné z nejúspěšnějších rodin v anglickém chovu, založené skvělou Reprocolor.  

Po dražbě se klisna přesunula na Ecurie des Monceaux a dosud přivedla na svět dva potomky. V loňském roce se jí narodil hřebec po vítězi Prix du Jockey Cub (Gr.1) Lope de Vega (Shamardal) a letos přivedla na svět klisnu, jejímž otcem je australský šampión-plemeník, pravidelně pendulující do irského Coolmoru, Fastnet Rock (Danehill). (miv) 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking