Dux scholar ppZatímco v posledních sezónách působili v Centru Darhorse v Krabčicích čtyři plemenní hřebci, do letošní připouštěcí sezóny vstoupí tamní chovatel s trojicí plemeníků. Po 6 sezónách v českém chovu (a předešlých 9 v Irsku) letos nebude připouštět 21letý Majestic Missile (Royal Applause). Ve hře však zůstávají opory tamního chovu Mikhail Glinka (Galileo), Zazou (Shamardal) a Dux Scholar (Oasis Dream).


O Mikeshova otce, který vedle českého šampióna dal dalších 6 blacktype potomků, nebyl v posledních letech velký zájem, a tak pro něj krabčičtí o licenci nepožádali. "Původně o něj měli zájem maďarští chovatelé, ale nakonec se na něj podívat nepřijeli a držet hřebce, aby připustil jedinou klisnu, nemá velký význam," uvedl pro naše stránky šéf tamního chovu Ladislav Pohanka. 

I bez něj však Centrum Darhorse disponuje nejširší nabídkou plemeníků ze všech domácích chovatelů. Nejdražším z trojice aktivních hřebců zůstává Mikhail Glinka, který bude připouštět za 30 tisíc korun za březí klisnu. Galileův syn je otcem trojice jedničkových vítězů, z nichž dva, Slivka a Bolthorn, zároveň získali titul šampióna.  

Nepřehlédněte: Zanini osladil Váňův návrat. V Pise vyhrál hlavní dostih před obhájcem loňského vítězství Dominiquem

Za 26 tisíc korun za březí klisnu bude letos opět připouštět Zazou (Shamardal), jehož zatím nejúspěšnějším potomkem na našich drahách je klisna Faliraki, které se loni podařilo získat vítězství v dostihu I. kategorie jak na rovinách, tak i na proutěných překážkách. Zazouovou nadějí pro letošní klasickou sezónu je maďarský Golden Boy, vítěz největšího maďarského dostihu pro dvouleté domácího chovu, který doběhl druhý v nejlépe dotovaném dostihu dvouletých Szent László díj (Gd2). 

Dvacet dva tisíc korun bude letos stát připuštění u Dux Scholara (Oasis Dream), jemuž letos vyběhne první tříletý ročník. (miv)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net