foal dallyhit 22Ve čtvrtek ve 23 hodin přišlo na svět první letošní napajedelské hříbě. Stejně jako v předešlých dvou letech i letos je matkou prvního napajedelského přírůstku Kůň roku Dally Hit (Ad Valorem), která po loňské klisničce, která bohužel musela být po nešťastném zranění utracena, přivedla tentokrát na svět hřebečka. Jeho otcem je současná napajedelská jednička ryzák Wireless (Kentucky Dynamite).

 "Je to nádherný, silný hřebec," popisuje nejnovějšího potomka Dally Hit Martina Benková, pověřená řízením napajedelského hřebčína.

Kůň roku, šampiónka mílařů a starších koní sezóny 2016 Dally Hit, kterou Hřebčín Napajedla získal po úspěšné kariéře v péči trenérky Ivany Pejškové a barvách stáje Hippolit Star, již porodila čtyři potomky. V roce 2019 se jí narodila tmavá hnědka Dally Top, jejímž otcem je Stormy Jail (Stormy Atlantic) a která loni ze dvou startů vytěžila jedno druhé a jedno páté místo. O rok později se jí narodil hřebec Dangerous po Egertonovi (Groom Dancer), o loňské hříbě po Pouvoir Absolu bohužel přišla. (miv)

Nepřehlédněte další článek v rubrice věnované chovu: Profil plemeníka - POUVOIR ABSOLU    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net