pouvoiraJosefem Váňou na serveru Dostihový svět avizovaná ochota nabídnout svého svěřence Pouvoir Absolu po vítězství v italských proutěnkách před dvěma týdny do chovu našla živnou půdu. Hřebce koupila společnost Sygnum, patřící rodině Siekliků, a bude od nadcházející sezóny připouštět v Hřebčíně Napajedla.

Osmiletý hnědák Pouvoir Absolu má za sebou bohatou kariéru a před příchodem do českého tréninku a přechodem do překážkového provozu získal řadu úspěchů v blacktype dostizích.


Jako dvouletý neběhal a ve třech letech debutoval až začátkem července třetím místem v dostihu o 22.000 euro na 2400 metrů v Clairefontaine, na konci srpna stejný dostih kategorie F v Clairefontaine vyhrál. Poté přešel na větší závodiště, na konci sezóny se ukázal v listed společnosti, kde doběhl pátý.

Jako čtyřletý se již už pravidelně účastnil blacktype dostihů, jeden listed dostih vyhrál a též doběhl druhý v Gr.2 Grand Prix de Deauville na 2400 metrů. Celkem za svou kariéru získal 3 listed vítězství (vše na tratích 2400 metrů), jednou v listed doběhl druhý (na distanci 2800 metrů) a vedle již zmíněné Grand Prix de Deauville se umístil i v Gr.2 Grand Prix de Chantilly na 2400 metrů.

Hřebec se může pochlubit výborným rodokmenem. Otcem není nikdo menší než Sadler's Wells, nejvýznamnější evropský plemeník přelomu století, otec takových plemeníků jako Galileo, Montjeu, Barathea, In The Wings, El Prado či High Chaparral. Matka Pine Chip (Nureyev) sice běhala jen jednou (umístila se), ale je pravou sestrou šampióna tříletých koní Evropy a vítěze Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1) Peintre Celebre (Nureyev), úspěšného plemeníka. Sama Pine Chip dala vedle Pouvoir Absolu též v listed umístěného Perfect Murder (Desert King) a je bábou jihoafrického listed vítěze Brown Penny (Fort Wood).

Bába Peinture Bleue (Alydar), sama Gr.2 vítězka, dala mimo Peintre Celebre dalších 5 blacktype potomků, mj. Gr.2 vítězku Peinture Rare (Sadler's Wells), 3/4 sestru Pouvoir Absolu, či Gr.3 vítězného Pointilliste (Giant's Causeway).   

pouvoira2pouvoira3

 

 

 

 

 

Pouvoir Absolu vrací do českého chovu krev Sadler's Wellse, která zde byla skrze syna naposledy zastoupena šampiónem plemeníků Look Honeym. Pouvoir Absolu sice třídově za Look Honeym zaostává a velkým handicapem jeho dostihové kariéry a tím i potenciálu plemeníka bude zřejmě pozdnost, v nabídce českých plemeníků a zvláště napajedelských je ale vítaným zpestřením. 
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net