Také evropské hřebčíny už začínají publikovat připouštěcí poplatky, za které budou jejich hřebci skákat v nadcházející připouštěcí sezóně. Včera je zveřejnily i hřebčíny patřící pod křídla Aga Khana, pyšnící se nyní velmi silnou trojicí plemenných hřebců.

 
Nejdražším z Aga Khanových plemeníků zůstává v irském Gilltown Stud působící Sea The Stars (Cape Cross), jehož cena po třech sezónách, během nichž připouštěl za 150 tisíc eur, vzrostla díky dalším úspěchům jeho potomků v čele s Baaeedem na 180.000 €. 

S vyšší cenovkou vstoupí do nové sezóny i jednička francouzské části týmu Aga Khanových plemeníků Siyouni (Pivotal), stojící na Haras de Bonneval. Otec u nás působícího Lehaima začínal v roce 2011 s poplatkem pouhých 7 tisíc eur a letos už stál dvacetinásobek. Pro příští sezónu bude ještě o 10 tisíc eur dražší, takže bude připouštět za rovných 150 tisíc eur.

Vedle Siyouni stojí i Zarak (Dubawi), jeden z nejtalentovanějších mladých plemeníků v evropském chovu. Když v roce 2018 začínal ve Francii připouštět, platili majitelé klisen za jeho služby 12 tisíc eur. Jedním z chovatelů, kteří začínajícímu hřebci projevili důvěru, byl i Jiří Trávníček a z připuštění Pikardie (Sholokhov) tímto hřebcem se narodila vítězka Českého derby Queen of Beufay. Letos už Zarak připouštěl za 25 tisíc eur, příští rok budou muset zájemci o jeho služby sáhnout do kapsy podstatně hlouběji. Haras de Bonneval bude požadovat 60 tisíc eur. (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net