Loňská vítězka Českého derby (Gd3) a Jarní ceny klisen (L) Queen of Beaufay (Zarak - Pikardie, Sholokhov) ukončila dostihovou kariéru. Ryzka, která z 6 startů získala 4 vítězství (všechna v dostizích nejvyšší kategorie), jedno druhé místo při debutu a neumístila se pouze v závěrečném startu v listed dostihu ve Francii, odešla na rodný Haras de Beaufay do Normandie, kde rozšířila chovné stádo majitele hřebčína a svého chovatele Ing. Jiřího Trávníčka.

 
"Odešla z tréninku a byla uchovněna," potvrdil pro naše stránky klisnin dnes už bývalý trenér Dalibor Török, který v prosincovém rozhovoru připouštěl možnost obou cest - jak setrvání v tréninku, tak odchod do chovu. 

Nepřehlédněte: S trenéry před sezonou (6.) - Radim Bodlák má ve stáji řadu nových koní a plánuje návrat Cosmic Magic i Slivky

Prvním partnerek klisny, která vedle zmíněných klasických dostihů vyhrála i Ceni zimní královny (L) a Memoriál Rudolfa Deyla (I.k.), by se měl stát taktéž v chovu debutující Mare Australis (Australia), stojící na Haras de la Hetraie, kde připouští za 4.500 €.

Ryzák, kterého většinu kariéru pro stáj hřebčína Schlenderhan připravoval ve Francii Andrea Fabre, absolvoval během 4 sezón 11 startů, z nichž 4 proměnil ve vítězství, dvakrát doběhl druhý a jednou třetí. Jeho největšími úspěchy byla vítězství v Prix Ganay (Gr.1, 2100 m) a Grand Prix de Chantilly (Gr.2, 2400 m) a také druhá místa v Prix du Conseil de Paris (Gr.2, 2200 m) a Prix d'Harcourt (Gr.2). (miv)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net