ars novaV českém chovu sice žádnou klisnu z rodiny nejvýraznější hvězdy československého turfu 80. let ARVY (Scottish Rifle) bohužel nenajdeme, ale v Německu, kde byly do chovu zařazeny dvě její dcery, rodina díky Asumě a jejím potomkům získala dobré jméno a nadále žije. Byť už jen skrze jednu větev a bohužel i jedinou chovnou klisnu.

 
Onou jedinou klisnou z rodiny, která v Německu dala grupové vítěze Aoluse (Winged Love) a Apeirona (Devil River Peek), syny Arviny dcery Asumy (Surumu), je polosestra zmíněných hřebců a tudíž vnučka Arvy Ars Nova (Soldier Hollow), která na dráze též dosáhla na grupové vítězství. Odchovankyně hřebčína Karlshof získala dvě vítězství včetně triumfu Gr.2 Diana-Trialu a od roku 2014 působí v chovu hřebčína Etzean.

V chovu začala velmi dobře. Její první potomek, v roce 2015 narozená Abiona (Jukebox Jury), loni získala status blacktype koně třetím místem v Premio Mario Incisa Della Rochetta (L) v Miláně a i pro letošek zůstává na dráze. Tříletý Air Wings (Lord of England) se zatím na dráze neukázal, stejně jako dvouletá Asmara, dcera Epsom derby vítěze Camelota (Montjeu). Ta se loni objevila v katalogu dražby ročků v Baden-Badenu, ale na dražbě se nakonec neukázala. Nyní je registrována ve stáji svého chovatele a připravuje ji trenér Suborics. Loni se Ars Nobě narodila klisna Angel (Jukebox Jury) a letos 22. dubna přivedla na svět hřebečka, jehož otcem je opět Lord of England (Dashing Blade). Letos bude jejím partnerem v Etzeanu stojící Amaron (Shamardal), nejlepší tříletý mílař v Německu v roce 2012, jemuž letos přijou na dráhu první dvouletí.

Ač je dnes Ars Nova jedinou klisnou z rodiny Arvy v německém chovu, listed umístění její prvorozené dcery Abiony je příslibem, že by i ona mohla dosta šanci v chovu. A třeba něco předvedou i mladší dcery a rodina se v chovu uchytí pevněji. (miv)

         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking