Jedním z mála hřebců, kteří v letošní připouštěcí sezóně nečelili propadu počtu partnerek, je v Irsku narozený odchovanec slavného německého hřebčína Fährhof Rolando (Campanologist). Francouzský listed vítěz, který při svém nejúspěšnějším vystoupení na dostihové dráze mj. porazil i českého šampióna a Koně roku Subway Dancera (Shamardal), ve své druhé sezóně v našem chovu připustil osm plnokrevných klisen.

 
"Připouštěcí sezóna pro nás dopadla dobře," hodnotí její výsledky někdejší šéf mimoňského hřebčína a dnes privátní chovatel a držitel plemenného hřebce Viktor Eichler. "V pondělí jsme zjišťovali poslední připouštěnou klisnu a mohu s potěšením konstatovat, že Rolando má všechny klisny březí. A co víc, s jednou výjimkou všechny zabřezly v první říji, většinou na jeden skok," dodává.

Mezi osmi připuštěnými klisnami najdeme i jednu jedničkovou vítězku. Je jí vítězka Memoriálu Rudolfa Deyla Rapet (Camacho), která krátce působila v chovu Hřebčína Napajedla a jejíž první potomek dvouletá klisna Rapetti (Pouvoir Absolu) se ve stáji Hany Kabelkové připravuje na svůj debut. Velmi dobrou třídu ukázala na dráze i Dubawiho (Dubai Millennium) osmiletá vnučka Wlastina (Makfi), dvojková vítězka, která v Memoriálu Rudolfa Deyla (I.k.) obsadila třetí místo.

Zajímavou partnerkou je rozhodně i devítiletá Doubravka (Arcano), vítězka čtyřkového dostihu, umístěná ve dvojce, ale především polosestra vítěze Starohájského kritéria (L) The Mole Catchera (Whipper). "Je menší, ale rodokmen má pěkný," míní Eichler. 

Nepřehlédněte: Lokotrans už má další šampiónský titul v kapse. A to je sezóna teprve v polovině

Tři vítězství na dráze získala další z Rolandových letošních partnerek Freya (Ray of Light), jejíž všichni tři potomci, kteří se ukázali na dostihové dráze, dokázali zvítězit. Jedno vítězství má na svém kontě v chovu letos debutující Adina (Signe Divin), dcera v jedničkách opakovaně umístěné Azur (Platini). "To je moc pěkná ryzka," hodnotí ji Eichler. 

Nemalé zadostiučinění zažívá se svou vlastní klisnou Arakánií (Arakan), vítězkou ve dvou a čtyřech letech. "Má velice krátké říje, trvající 12 hodin, tak jsem moc rád, že se nám ji podařilo zabřeznout," vysvětluje. Vlastní stádo reprezentuje i desetiletá Vanilka z Dubé (Bretigny), od které si navzdory dvěma startům bez umístění chovatel hodně slibuje. Svou roli v tom hraje i rodina a také možná i pocit jisté nostalgie, neboť klisna je dcerou Taranovy dcery Všecko, kterou Eichler odchoval během svého působení v Mimoni. "Je to veliká, krásná klisna, s dobrým krkem, lopatkou i zádí, vnučka napajedelské Verdury (Antrieb), druhé z Oaks z tamní výborné rodiny," vypočítává klisniny přednosti. 

Nejstarší z Rolandových letošních partnerek je jedenadvacetiletá Amnestie (Glowing),vítězka dvou proutěnek, které vyběhli tři potomci, ale žádnému se nepodařilo zvítězit. Zda by právě ze spojení s Rolandem mohl vzejít její první vítěz uvidíme nejdříve za tři, ale spíše až za čtyři či více let. 

Miloslav Vlček    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net