Seventy smilePotomkům plemeníků, kteří dříve působili v českém chovu, se letos mezi maďarskými dvouletky mimořádně daří. Poté, co před dvěma týdny vyhrál druhý sezónní dostih pro dvouleté v Budapešti potomek Bully Pulpita (Pulpit), se dnes na stejné dráze prosadila dcera Shamalgana (Footstepsinthesand).

 
Seventy Smile, narozená z připuštění své matky Shily (Alwuhush) Shamalganem během jeho působení v Hřebčíně Střelice, dnes v dostihu na 1000 metrů o 670.000 forintů (viz záznam) využila výhody startu v nohách, v němž skončila druhá a jako favoritka proměnila svůj druhý start v první vítězství. Tím se zároveň stala i prvním vítězným potomkem Shamalgana, narozeným z připuštění hřebcem v době jeho působení v českém chovu.

Výborně se nadále ukazují i potomci Bully Pulpita, pronajatého Centrem Darhorse do Maďarska. Poté, co jeho vůbec první tamní potomek klisna Kontroll proměnila debut ve vítězství (zmíněná Seventy Smile tehdy doběhla druhá) se dnes v dostihu se Seventy Smile představil druhý Bully Pulpitův v Maďarsku narozený potomek klisna Tormenta Pulpit, která v debutu obsadila třetí místo, tři délky od vítězné Seventy Smile. (miv) 
 
Související článek:
První maďarské dostihy dvouletých pod taktovkou českých a ex-českých plemeníků

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking