Jen pár dní poté, co Coolmore ohlásil odchod své hvězdy St Mark's Basilicy (Siyouni) do chovu, se objevilo první velké jméno, které bychom měli nalézt v jistě velmi exklusivním seznamu jeho partnerek v úvodní sezóně.

 
Zatím neoficiálně se hovoří o tom, že jednou z hřebcových partnerek v jeho první sezóně bude i nejlepší tříletá klisna letošní evropské sezóny Snowfall (Deep Impact). Klisnu sice ještě čeká start v nedělní Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1), do které byla dohlášena za 120.000 €, po sezóně by ale měla podpořit start hřebce, o němž v Coolmoru doufají, že nahradí uhynulého Galilea.

I samotný Galileo ale bude hrát v plánovaném spojení nemalou roli, neboť jak St Mark's Basilica, tak i vítězka Epsom i Irish Oaks Snowfall, jsou oba z matek po tomto mimořádně úspěšném hřebci. Výsledný porodukt tak bude na mnohonásobného šampióna plemeníků poměrně úzce 3x3 prochován.

Inbreeding na Galilea slavil letos zásluhou vítěze Irish 2000 Guineas Mac Swiney (New Approach) první klasický úspěch. Vedle odchovance Jima Bolgera, který tuto techniku rád využívá, najdeme prochování na Galilea i v rodokmenu letošní vítězky Munster Oaks Stakes (Gr.3) klisny Thunder Kiss (Night of Thunder). (miv)

Hypotetické spojení St Mark's Basilicy a Snowfall
pedigree mark snow    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net