Zájem o plemeníky v našem chovu se stále více koncentruje na několik nejatraktivnějších jmen. Vedle Eagle Topa (Pivotal), který v loňském roce připustil nejvíce klisen a ani letos o něj zájem neupadá, je velký zájem též o služby hřebce ZAZOU (Shamardal).


Krabčický plemeník, který na dráze získal triumf v Gr.1 Premio Roma a dalších 4 grupových dostizích a doběhl druhý v Deautsches Derby (Gr.1) či třetí v Hong Kong Cupu (Gr.1), připustil už ve své první sezóně v roce 2016 celkem 64 plnokrevných klisen a i v následujících sezónách patřil k nejžádanějším hřebcům. Po loňských 44 klisnách by letos mohl počet jeho partnerek opět vzrůst. "Zatím připustil 26 klisen a dalších zhruba 30 je k němu nahlášeno," uvedl pro naše stránky Ladislav Pohanka, šéf krabčického chovu. Stejně jako loňský premiant Eagle Top i Zazou však takto vysokého počtu klisen dosahuje především zásluhou zahraničních chovatelů. "Letos u něj výrazně vzrostl počet klisen z Německa," doplňuje Pohanka.

Pobídkou pro využití hřebce jsou i aktuální výsledky otce Shamardala (Giant's Causeway) a jeho synů v chovu, kteří mají za sebou excelentní víkend. V sobotu se jeho nejúspěšnější syn v chovu Lope de Vega mohl těšit z dalšího již pátého Gr.1 triumfu svého syna Santa Ana Lane v T.J. Smith Stakes v australském Randwicku a stejný den na jiné australské dráze v Ascotu uspěla v York Stakes (L) jeho dcera Mizlecki. V neděli získal blacktype double sám Shamardal, jehož tříletý syn Shaman v Longchamp zvítězil v Prix la Force (Gr.3) a pětiletá Morgan Le Faye, která je stejně jako Zazou z matky po Lomitas, vyhrála Prix Zarkava (L). (miv)

Související články:
K Zazou na připuštění přijede dvojnásobná listed vítězka Lili Moon, jejíž třídu důvěrně zná řada špičkových českých klisen
Dvojnásobná šampiónka Najinska má kobylku po Zazou
Darhorse dá opět největší příležitost Zazou, do chovu poprvé zařadil i vlastní odchovankyně      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking