konevakciVýstava „Koně v akci“ se pro milovníky koní stala již tradiční záležitostí. Na letošní jubilejní 15. Ročník s podtitulem „Koně všem“ připadne datum 7.-8. září. Oficiální zahájení výstavy však proběhne již v pátek 6. září.

V 15h vyjde slavnostní zvací průvod z pardubického Synthesia Parku (dostihové závodiště) směrem na Pernštýnské náměstí, kde se v 16h uskuteční akce nazvaná „Koně na náměstí“, která má divákům přiblížit víkendový program. Organizátoři výstavy chtějí spolu s chovateli nejrůznějších plemen koní divákům představit všestrannost koní a jejich využití ve všech lidských činnostech, v práci počínaje a ve sportu konče.

Sobotní program bude zahájen v 9h slavnostním nástupem všech účastníků výstavy a průvodem před hlavní tribunou. O hodinu později se diváci budou moci přesunout do dráhy u lesíku, kde bude probíhat 1. kolo soutěže chladnokrevných koní v ovladatelnosti klády. V pravé poledne pobídnou v oranici u Poplerova skoku svá dvojspřeží účastníci soutěže v orbě otočným pluhem, oráči změří své síly také v již tradiční soutěži v orbě klasickým pluhem „O ruchadlo bratranců Veverkových“. Prostor před hlavní tribunou opět ožije ve 14h, kdy budou moci diváci sledovat velmi pestrý program, jehož hlavním tématem je všestranné umění koní. Následně prostor před tribunami zaujmou chladnokrevní siláci v divácky velmi populární soutěži v těžkém tahu.

Nedělní dopoledne bude věnováno druhému kolu soutěže chladnokrevných koní v ovladatelnosti klády v dráze u lesíku. Slavností průvod všech účastníků cílovou rovinkou a před hlavní tribunou je plánován na 12h, následně bude probíhat hlavní program s ukázkami všestranného využití koní nejrůznějších plemen. Od 17h budou moci návštěvníci sledovat „Dostih chladnokrevných koní o pohár ředitele dostihového závodiště“, kterým bude celá výstava slavnostně zakončena.

Samozřejmou součástí sobotního i nedělního dopoledního programu budou chovatelské přehlídky nejrůznějších plemen koní, které zaplní dostihový paddock již od 9h.

Po oba dva celé dny bude navíc probíhat doprovodný program, jehož součástí bude westernové městečko a indiáni pro děti v prostoru za paddockem. Pískové kolbiště ovládnou jezdecké hry pro děti na poních, návštěvníci se dozví něco o horsemanshipu a hipoterapii. Travnaté kolbiště bude patřit ukázkám agilit a dalších psích aktivit, připraveno je také seznámení s canisterapií. Po dvou letech se do Pardubic vrací koňské pólo, které budou moci diváci sledovat nejen jako součást programu před hlavní tribunou, ale také v rámci komentovaných ukázek na travnatém kolbišti.

Pro děti je připravena výtvarná soutěž „Kůň očima dětí“, která proběhne v sobotu i neděli vždy od 10 do 13h. Nejhezčí obrázky budou na místě oceněny věcnými cenami a vystaveny 14.září při 4. Kvalifikaci na Velkou Pardubickou. Návštěvníci budou moci hlasovat o nejhezčího koně výstavy.

Připraveny jsou přednášky a semináře. Za vidění stojí výstava litografií „ EMIL KOTRBA A JINÍ“ a výstava „ 100 let výročí narození majora Miloše Svobody“.

Již tradiční prezentace společnosti Agrovenkov a soutěž o regionální potravinu „Mls Pardubického kraje“ budou pro návštěvníky připraveny i letos. Nebude chybět ani výstava ovcí a koz.

Parkovací místa budou k dispozici v areálu Synthesia Parku, po naplnění kapacity také na příjezdové cestě k závodišti, na parkovišti u Parama, pod nadjezdem a na Pražské ulici.

Podrobnější informace k programu výstavy a ceník vstupenek naleznete na www.pardubice-racecourse.cz

Text: Šárka Bělohlavová    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking