most4Předposlední dostihový den na mosteckém závodišti je po Oaks bezesporu druhým vrcholem zdejší letošní sezóny. Odehrají se tu totiž dvě jedničková klání a také dobře obsazený dvojkový dostih s tříletými klasiky. A na své si přijdou i překážkoví příznivci, dojde k opakování souboje Hetman Polny - Alberto.


Hlavní mostecký chod programu, Velká letní cena města Mostu, je výtečně obsazený. V devítihlavém poli jsou čtyři koně, které lze považovat za skutečné hvězdy - tedy derby-vítězové Kadyny (Zamindar), Roches Cross (Whipper), ve třech derby umístěný Wallisto (Kallisto) a příslušník letošní klasické špičky Rabbit Motivman (Motivator), který se může pochlubit poražením Roches Crosse v nedávné Ceně města Karlovy Vary.

Vítěz loňské edice Českého derby Kadyny se vrací do dostihového světa po desetiměsíční přestávce, naposledy startoval v rakouském St. Legeru, kde byl třetí. "Měl zdravotní problém, proto startuje až nyní. Dostih v Mostě se jevil jako jediný možný pro jeho návrat na dráhu, jiný vhodnější nebyl. Nic velkého od dostihu neočekáváme, Kadyny se jde rozběhat," řekl nám František Holčák.

Z dalších účastníků hlavního dostihu může překvapit Robinson (Varadar), který dozrál ve čtyřech letech ve výborného koně, a v letošní sezóně vždy končí na stupni vítězů. Zbývající účastníci dostihů budou mít těžké se proti koním tohoto kalibru prosadit.

Druhým jedničkovým mosteckým chodem je Cena společnosti G7 na trati 1400 metrů. V komorním poli šesti koní jsou například druhý z Ceny Jezdectví Almond Magic (Whipper), loňský vítěz Severočeské ceny Charhizard (Two-Twenty-Two) nebo Rabbit King (King´s Best), proti kterým nastoupí v šancích málo zatížení tříletí Cut Me Loose (Singspiel) a Darat Al Ayam (King´s Best).

Další příslušníci špičky tříletých koní Nyani Tomba (Excellent Art) a Tozan (Great Journey) prověření rakouskými klasikami, a účastník Velké jarní ceny Everest Hill (Tiger Hill) se utkají například s Nurbelou (Belenus), Matter For Love (Rainbow For Life) a Chuan Chem (Jazz Dancer) ve dvojkové Ceně MEYDAN.

Z překážkové části programu určitě zaujme debut výborného Pegase (Excellent Art) na překážkách a také po měsíci zopakování souboje koní úspěšných ve Velké mostecké ceně Hetmana Polnyho (Alhijaz) a polokrevného Alberta (Varadero) v 3800 metrů dlouhé Ceně společnosti Inelsev GROUP. (mze)

Související článek:
Dva derby vítězové se spolu střetnou poprvé po 7 letech

   


 

 

        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking