Netolice plakatNetolické závodiště poblíž zámku Kratochvíle připravilo na víkend opravdu pestrý program. V sobotu budou jako doplněk k pěti rovinám tři klusácké dostihy (z toho jeden pod sedlem) a v neděli čtyři překážkové dostihy doprovodí ukázky dalších koňských disciplin.

 

Společným jmenovatelem sobotních rovinových dostihů (začátek prvního z nich je ve 14:30, klusáci startují již o hodinu dříve) je vysoká účast žákovských jezdců. Ti tu sice sami mezi sebou vybojují žákovský dostih, ale i v dalších dostizích mají početné zastoupení. Dva z nich, Radek Man a Michaela Musialová, si také vyzkouší klusáky pod sedlem, tzv. monté.


Nedělní překážkový program v Netolicích začíná ve 14 hod. a bude gradovat Velkou cenou Netolic druhé kategorie s osmi účastníky, ze kterých dva vyčnívají. Stáj EŽ Praha a.s. tu bude zastupovat devítiletá Godea (Secret´n Classy), která se může letos pochlubit dvěma stříbrnými umístěními v jedničkových steeplechase v Lysé na Labem. Výborným překážkářem, i když občas neochotným podat maximální výkon, je bělouš K-K Metal a.s. Shaman (Magnus), který podal dobrý výkon v Červnové cross country Válečníka, kde doběhl pátý za suverénní Orphee des Blins, Cardamem, Step Dancerem a Ursanem. Za posledně jmenovaným doběhl jen půl délky.


Spolehlivé výkony podává také Gecoss (Cossio). Deko (Sorbie Tower) letos debutuje, ale v minulosti uměl slušně zaběhnout i v Pardubicích. Například před dvěma roky byl třetí v Křišťálovém poháru.

(mze) 


 


 


   

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net