Sampioni jezdci rovinaDnes nedlouho po 15. hodině se zavřela brána za letošní dostihovou sezónou nejen na pražském závodišti, ale v celém českém turfu. Dobojovány tak samozřejmě byly také rovinové šampionáty. O post jezdeckého šampiona se mohlo bojovat ještě dnes, ale nakonec ani jeden ze dvou jezdců, kterých se to týkalo, nevyhrál. Adam Florian se tak stal poprvé ve své kariéře šampionem mezi jezdci na rovině s celkovým počtem 30 vítězství, zatímco druhý Jan Verner nasbíral v sezóně o tři prvenství méně.


Třetí příčku drží v současnosti ve Spojených arabských emirátech působící David Liška s 19 vítězstvími. Mimochodem loňský šampion se ve čtvrtek při svém prvním startu v Meydanu dokázal prosadit na třetí místo.

Nejúspěšnější jezdkyní letošní sezóny je Vendula Korečková s 15 vítězstvími, což znamená pátou pozici v šampionátu. Do první desítky jezdců dokázaly proniknout ještě další čtyři jezdkyně - Martina Havelková (13 vít.), Kateřina Hlubučková (10 vít), Zuzana Vokálková (10 vít.) a Jiřina Andrésová (9 vít.). 

Trenérům v rovinovém odvětví kraluje již potřetí Helena Vocásková (26 vít.) před Ing. Václavem Lukou (16 vít.) a Miroslavem Nieslanikem (12 vít.). Ten sice byl před závěrečným dostihovým dnem sezóny šestý, ale dnes jeho svěřenci zvítězili dvakrát.

Mezi více než třemi stovkami majitelů měl na výsledek šampionátu zásadní vliv Evropský pohár žokejů a snadné Zockovo vítězství v Leram EJC Million, za který stáj Torsten Raber FR inkasovala 1,3 mil. Kč. Dnešní výborné výsledky na dostizích v Praze dostaly na druhou příčku mezi majiteli rovinových koní stáj MUDr. Eva Nieslaniková (cca 1,24 mil. Kč.). Třetí příčka patří stáji Leram (cca 1,22 mil. Kč). Téměř z jedné třetiny se o zisk stáje zasloužil Wireless pod vedením Christophe Soumillona úspěchem v Lokotrans EJC Middle.  (mze)

Sampioni trener rovina

Po skončení dostihového dne byli na tribuně ve Velké Chuchli oceněni nejlepší z letošních rovinových i překážkových šampionátů. Tento snímek zachycuje tři nejúspěšnější trenéry rovinových koní (zprava) - Helenu Vocáskovou zastoupenou synem Ladislavem, Václava Luku a Miroslava Nieslanika

Fotografie: Andrea Zavadilová

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking