prazsky favorit 19Tečku za letošní cvalovou sezónou v České republice udělá zítřejší mítink ve Velké Chuchli. Nabídne 7 dostihů, ve kterých by však startovat 89 koní, tj. průměrně téměř 13 koní na dostih, zatímco letošní průměr za celou sezónu činí 9,42 koní v rovinových dostizích. Závěrečnému mítinku vévodí dvouletí koně, kterým je věnován jeden dostih EBF, závěr letošního Fitmin Cupu a také 4. ročník Pražského zimního favorita (II.k., 1800 m, 100.000 Kč), který je vrcholem celého mítinku.


V roli favorita nastoupí do dostihu, jehož předešlé tři ročníky z pohledu pozdějších kariér účastníků nebyly rozhodně špatné ani v porovnání s tradičním zimním favoritem, černý hnědák stáje Lokotrans Magic Baron (Dabirsim) s ž. Adamem Florianem v sedle. Svěřenec Luboše Urbánka, kterého stáj koupila v květnu na breeze-up dražbě v Deauville za 90.000 €, se českým divákům představí poprvé. Polobratr Gr.1 umístěného Woottona již ale má na svém kontě třetí místo z dostihu kategorie D v Mnichově a před měsícem po boji s Franceskou Bellou skončil druhý v Karpatské ceně (L) v Bratislavě.

Magic Baron ale není jediným drahým nákupem na startu sobotního vrcholu. Ze stejné dražby jako Magic Baron přišel do českého turfu i stáj Jansa reprezentující Giorgione (Poet's Voice), který byl jen o 10 tisíc euro lacinější. V prvních dvou startech ale toho zatím mnoho nepředvedl.

Mnohem šancovější se jeví Swinging Thomas (Dylan Thomas) ze stáje Dr. Charváta. Polobratr vítěze německého Derby Trialu (L) z Düsseldorfu, který byl zakoupen jako roček v Baden-Badenu za 40.000 €, vyběhl zatím jen jednou, ale v EBF dostihu v Mostě, ve kterém obsadil druhé místo, zanechal velmi dobrý dojem.

Stáj Lokotrans má vedle Magic Barona v dostihu ještě jedno želízko v ohni, kterým je valach vlastního chovu Averis (Pouvoir Absolu). Ten byl sice krátce nabízen před pár týdny k prodeji, ale stáj si prodej nakonec rozmyslela a Averis následně finišoval na pátém místě v Ceně zimního favorita.

Vedle Averise reprezentují domácí chov i trojkový chuchelský vítěz Avignon (Pouvoir Absolu) a jeho přemožel z Fitmin Cupu Absolutic (Pouvoir Absolu), mající v nohách jen jediný, ale zato vítězný start. 

Kurzy na vítězství ve 4. Pražekém zimním favoritu. Kompletní sázkovou nabídku Tipsportu naleznete zde
kurzy prazskyfavorit

Vedle Pražského zimního favorita čeká zítra na diváky ještě jeden dvojkový dostih - Listopadový handicap (II.k., 3+, 1600 m, 90.000 Kč), na jehož startovní listině bylo plné pole 16 koní. Mezitím byl sice škrtnut Penseur, ale i tak zřejmě Chuchle uvidí silně obsazený dostih, který slibuje napínavou podívanou. Nestává se bohužel v našich končinách příliš často, aby favorit rovinovéího dostihu nastupoval s kurzem 6,5:1 jaký má čtyřletý Finios (Midships) stáje DAR. (miv)

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking