AthansorStáj Leram získala ve Francii novou posilu. Po pátém místě v Prix du Bois du Lieutenant (Class F, 1600 m AW), prodejce v Chantilly o 23.000 euro, koupila za 22.801 euro tříletého ryzáka Athansora.

 
V Anglii narozený valach Athansor (Lope de Vega) dosud absolvoval 6 startů. Jako dvouletý neběhal, letos v červnu po vítězném debutu v Maisons-Laffitte se postavil na start listed dostihu, v němž skončil sedmý. Poté doběhl šestý v Class B a osmý v Class E. Počátkem října následovalo druhé místo v Class F na míli v Maisons-Laffitte a již zmíněná prodejka, po níž byl zakoupen do ČR.

Nový svěřenec trenéra Václava Luky ml. je synem úspěšného mladého plemeníka Lope de Vega (Shamardal), vítěze francouzské Velké jarní, kde za ním doběhl na třetím místě Shamalgan, z našeho pohledu je velmi zajímavá i jeho matka Mahendra, jejímž otcem je donedávna plemeník působící v našem chovu, počátkem října uhynulý Next Desert.

athansor vit
Athansor při svém vítězném debutu

Stáj Leram naopak přišla o čtyřletého Baarize (Anabaa), který byl po sedmém místě v prodejní Prix des Fresias (Class F) v Deauville minulý týden zakoupen Paulem Normandem za 18.777 euro.
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net