benesovDostihová sezóna na áčkových závodištích je už minulostí, ale ještě jsou před námi dva dostihové mítinky. V sobotu se mohou milovníci dostihů vydat směrem závodiště Benešov - Černý les, kde pořadatelé přichystali od 12:30 hod. šest rovinových dostihů a jednu steeplechase.


Hlavní rovinový dostih v Benešově, Cena Autocentrum BUPI na dvoukilometrové trati, je příležitostí k druhému letošnímu zásahu do černého pro svěřenkyni Petra Juránka Rabbit Emperor (Holy Roman Emperor), která s jedinou výjimkou doběhla letos vždy na dotovaném místě. A dokázala být i dvakrát třetí i ve druhé kategorii.

Domácí trenér Tomáš Hurt vysílá do dostihu dokonce tři koně a mezi nimi i reprezentanta Autocentra BUPI, čtyřletého Best Boxe (Two-Twenty-Two), který ukázal při posledním startu v neděli dobrou formu třetím místem v dostihu druhé kategorie v Bratislavě. Bude ale zatížený nejvyšší hmotností 63 kilogramy. Vyrovnané výkony stále předvádí i v deseti letech Duplo (Sorbie Tower) a bez nadějí není ani J´En Reve Deja, trojnásobný vítěz z letní části sezóny. On ale také nosí přes 60 kilogramů hmotnosti. Nejslabším článkem sestavy se zdá být Goldy (Look Honey). Té se ale na menších drahách vždy dařilo a nese daleko nejmenší hmotnost v poli, což na měkčím povrchu dráhy může být důležitý faktor.

RabbitEmperor
FOTO: Nedávná účastnice Memoriálu Harryho Petrlíka Rabbit Emperor je se svým stálým jezdcem Martinem Laubem favoritkou hlavního rovinového dostihu v Benešově

Program v Benešově uzavře jediný překážkový dostih, Memoriál Ing. Petra Trachty - Zemní práce www.libor-pospisil.cz na 3700 metrů o 50 tisíc korun. Do dostihu byl dohlášený reprezentant stáje Statek Blata Český Ráj Cross Ice (Montjeu) a bookmaker ho staví do role desetinového favorita dostihu. Cross Iceovi se v Pardubicích nedařilo, ale v Kolesách dokázal vyhrát a být třetí. V jeho sedle bude Jan Kratochvíl, který si včera ve Slušovicích připsal první vítěztsví po svém návratu do sedla po vážném zranění.

Největším soupeřem Cross Ice by měl být nejstarší účastník v poli Elegant Evil (Devil River Peek), který s železnou pravidelností dobíhá ve steeplechasech na předních místech, ať se jedná o menší dráhy nebo Pardubice. Dobrá překážkářka roste z Baracudy (Bretigny), která o závěrečném mosteckém mítinku proměnila svůj třetí start na překážkách v premiérové vítězství a opět bude mít v sedle Marcela Nováka. Vepředu by měli být také naposledy třetí v Mostě Macaone (Look Honey) a Rabbit King´s Best (King´s Best). Svěřenec trenéra Vymazala si koncem září na domácí dráze připsal první překážkové vítězství.

Dubai Land (Vettori) bude čekat na zaváhání preferovanějších soupeřů. All Scater se chystá teprve ke svému třetímu překážkovému dostihu a v jeho sedle je amatérská jezdkyně Veronika Řezáčová, která jezdí třetí sezónu a je zatím bez vítězství.

Sázkové kurzy Betino na Cenu Autocentrum BUPI:
2:1 - Rabbit Emperor
2,7:1 - Best Box
3,3:1 - J´En Reve Deja, Duplo
6:1 - Goldy

Sázkové kurzy Betino na Memoriál Ing. Petra Trachty - Zemní práce www.libor-pospisil.cz:
1,6:1 - Cross Ice
3,3:1 - Elegant Evil
3,7:1 - Baracuda
4,5:1 - Rabbit King´s Best
5,5:1 - Macaone
7:1 - Dubai Land
12:1 - All Scater
(mze)

 


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking