BudapestDostihovou kariéru ukončil a na zaslouženou penzi odešel jeden z nejúspěšnějších steeplerů posledních let, desetiletý valach stáje Jasna Budapest (Montjeu - Run to Jane, Doyoun), svého času favorit Českého derby a posléze vítěz 10 překážkových dostihů a druhý z meranského Gran Premia.


Budapest díky svému skvělému rodokmenu už jako odstávče patřil ke sledovaným plnokrevníkům, když jej bloodstock agentura Kern/Lillingston Bloodstock vydražila za 300 tisíc euro a o necelý rok později jej Demi O' Byrne na Tattersalls October Yearling Sale (Book 1) za 550.000 gns. V tréninku Aidana O'Briena absolvoval Budapest 4 starty, po čtvrtém a třetím místě v prvních dvou startech se v následujících dvou neumístil a byl nabídnut k prodeji. Po sezóně jej prostřednictvím Janda Bloodstock zakoupila stáj Jasna a umístila do tréninku k Josefu Váňovi.

Budapest v nových barvách debutoval druhým místem ve dvojkové společnosti ve Velké Chuchli, poté zvítězil v Memoriálu dr. Frankenbergera (NL) a finišoval po tuhém boji o hlavu za Dick Morrisem druhý ve Velké červnové cena (NL). To z něj udělalo favorita Českého derby, v němž ale neupsěl a doběhl jedenáctý. Po neúspěchu i ve Slovenském derby hřebec opustil rovinovou kariéru a přešel do překážkového provozu.     

Na překážkách dopsáhl Budapest skvělých úspěchů. Absolvoval celkem 42 startů, z nichž 10 proměnil ve vítězství a v dalších 22 se umístil, za což stáj Jasna inkasovala po přepočtu 6,092.334 korun.  K největším úspěchům Budapeste patří vítězství v listed steeplechase v Trevisu, dvě vítězství v Meranu, triumf ve Velké mostecké steeplechase (I.k.) a druhé místo v Gd1 Grand Prenmio Merano Forst v roce 2010.

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net