BrnoHlavní pozornost turfmanů je pochopitelně upřena k nedělnímu pražskému programu, ale ani v sobotu nemusejí sedět doma. Závodiště v Brně totiž v sobotu od 14:30 hod nabídne program složený ze čtyř rovin a tří překážkových dostihů. Vrcholy odpoledne jsou dostihy třetí kategorie v obou disciplinách.


Letní moravská míle - Cena stáje Quartis a Zámecký vrch přivede na start dvanáctku koní. Jako neporažený v posledních dvou mílových startech v Praze a v Mostě přijede z Pičína vlastní odchovanec Rabbitu Trhový Štěpánov Faraon (Rol´Over Beethoven). Tříletý hnědák se bude muset pod vedením Jana Vernera vypořádat s nevýhodnou pozicí na startu i hmotností přes 60 kilogramů, ale rozhodně šance má...

K jeho největším soupeřům by měli patřit Tiwaz a Paullinka (Moonjaz). Klisna loňskou sezónu vynechala a její zatím jediný letošní start v Lysé nad Labem proběhl uspokojivě pátým místem v bojující skupině koní. Svěřenec Františka Holčáka Tiwaz (Enjoy Plan) snadno zvítězil v květnu ve Slušovicích a koncem května si odskočil do Bratislavy na proutěné překážky, kde skončil třetí. Ve výčtu šancových koní nesmíme zapomenout ani na Line Honeye (Look Honey), jehož nejlepší letošní výsledek se odehrál právě na zdejší dráze, když byl třetí za Tulumem a Gloushekem v Jarní moravské míli a z dnešních soupeřů porazil Longmuse (Magnus), El Camina (Bertolini) a Cincéra (Ray of Light). Ohrozit favority by mohl i další tříletek Kingston Jail (Stormy Jail), účastník Ceny trojtročných žrebcov.

Favoritem druhého vrcholu mítinku, Letní brněnské steeplechase - Ceny firmy Charvát Group s.r.o. je podle sázkových kurzů slovenský host Twist Dancer (American Post), vítěz proutěných překážek v Bratislavě z minulého roku, který ale svou jedinou účast ve steeplechase nedokončil. Pokud si zavzpomíná na staré časy, může skórovat svěřenec trenéra Nováka Zadar (Jape), který na zdejší dráze v sezónách 2009 - 2012 vyhrál šest steeplechase. Letos startoval jednou v Lysé nad Labem, kde doběhl třetí. Jeho tréninkovým kolegou je další adept na úspěch v hlavním brněnském překážkovém dostihu Claudius (Rosensturm), loňský vítěz z Netolic a letos čtvrtý v Lysé nad Labem. Potrápit favority ale může i Willbill (Beccari). (mze)

Sázkové kurzy Betino na Letní moravskou míli - Cenu stáje Quartis a Zámecký vrch:
2,5:1 - Tiwaz
3:1 - Paullinka
3,5:1 - Faraon
7:1 - Line Honey
8:1 - El Camino, Longmus, Kingston Jail
10:1 - Cincer, Zoraya Luna, Seresco
12:1 - Rabbit Haafhd
30:1 - Apolenka

Sázkové kurzy Betino na Letní brněnskou steeplechase - Cenu firmy Charvát Group s.r.o.:
2,5:1 - Twist Dancer
3:1 - Claudius, Zadar
4:1 - Willbill
6:1 - Medium
7:1 - Mileryt
12:1 - River Speed
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking