CarrieNejlepší starší klisna českého chovu na dráze, bělka Carrie, kvůli zranění z nedělního dostihu končí svou úspěšnou kariéru. Stáj Riviera paní Barešové již brzy posílí možná pokračovatelka, roční dcera její další bývalé úspěšné dostihové klisny, Divoké Orlice.


"Carrie v dostihu bohužel někdo zagalupoval. Protože už měla odcházet do chovu, nechceme riskovat její další zranění a končí tedy již kariéru," uvedla paní Iveta Váňová. "Paní Barešová daruje klisnu jejímu chovateli panu doktoru Kubíčkovi, chce, aby se klisna po vyléčení vrátila tam, kam patří."

Klisna měla pod vedením Tomáše a Ivety Váňových dlouhou a úspěšnou kariéru s neustále stoupající výkonností. Začínala jako tříletá ve čtvrté kategorii, ale dostihovou kariéru končí jako zástupkyně nejvyšší společnosti. Vrchol její kariéry představovalo těsné třetí místo za Yuccou a Leo Gali v Listed Cene Pat´s Music a stříbrná pozice za French Quebec v Ceně Whisky v letošní sezóně. Kromě toho Carrie dokázala čtyřikrát vyhrát (z toho třikrát ve dvojkové společnosti) a 17x se umístit z celkem 29 startů. Na dostihových výhrách získala dcera Tribal Insticta a Linamixovy dcery Catamixy přes 350.000 Kč a samozřejmě i řadu tisíc na majitelských prémiích. Kariéru končí s handicapem 91 kilogram.

Stáj Riviera Adély Barešové v minulosti výborně reprezentovala i dvouletá šampionka Divoká Orlice (Ray of Light). A právě její prvorozený potomek, Egertonova dcera Divoženka, již brzy přijde k Váňovým do tréninku. "Měla by přijet v pátek spolu se svou maminkou Divokou Orlicí, ta ale bude pokračovat dále k Václavu Hulínskému." (mze)

 

 

 

 


 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net