chuchle2Včera proběhlo v Praze další letošní zasedání Rady Jockey Clubu ČR. Mělo na programu několik podstatných záležitostí, z hlediska budoucnosti celého českého turfu ale pravděpodobně tím nejpodstatnějším byla skutečnost, že Rada vzala na vědomí návrh chuchelského závodiště na vypsání tendru na nového pořadatele pražských dostihů či nájemce celého areálu.


"Podmínky tendru budou vyhlášeny v nejbližší době a v zásadě budou dvojí - buď na provozovatele celého areálu, samozřejmě včetně pořádání dostihů, a nebo koncept á la klusáci - tendr na pořadatele, který by si závodiště pronajímal jen na dostihové dny," vysvětluje prezident Jockey Clubu Ing. Václav Luka.

Václav Luka je zároveň předsedou představenstva vlastníka celého areálu společnosti TURF Praha a.s., a tak jsme se jej z titulu této funkce zeptali, proč společnost hledá náhradu za svou dceřinnou společnost TMM s.r.o., která dosud dostihy ve Velké Chuchli pořádala. "Bylo by to na dlouhé povídání, ale ten hlavní důvod je, že nám docházejí síly a nechceme stát v cestě komukoliv, kdo by byl schopen pro dostihy sehnat víc peněz. TMM ani Turf Praha nežijí ve vzduchoprázdnu, i na ně dolehla ekonomická situace - firmy obecně šetří a jejich rozpočty na propagaci a prezentaci, z nichž získáváme hlavní část příjmů pro dostihy s výjimkou plateb majitelů, se ztenčují. Potvrdí Vám to každý pořadatel, netýká se to jen Chuchle. Navíc podstatná část sponzorů přišla do Chuchle díky našim osobním kontaktům, kontaktům TMM či akcionářů Turf Praha a.s., a tento zdroj jsme za 11 let zkrátka vyčerpali. Na druhou stranu se tu vytvořila skupina solventních majitelů, ochotných dostihům pomáhat a majících své jistě významné kontakty v byznysu, může přijít i někdo zcela nový jako třeba Totalizator Sportowy v Polsku, zkrátka někdo, kdo bude schopen pro dostihy sehnat více prostředků. To je hlavní cíl. Turf Praha a.s. každému takovému zájemci, který předloží určité záruky, vyjde všemožně vstříc. I my máme dostihové koně a zájem mít s nimi kde běhat. Také případný nájem závodiště jen na dostihové dny jsme na představenstvu Turf Praha schvalovali v nejnižší možné hranici, jen aby pokryl náklady spojené s udržováním dráhy apod. Samozřejmě pokud se žádný zájemce nenajde, rozhodně se vesměs nevděčného úkolu pořádání dostihů nevzdáváme a vzdát nechceme, ale dostihy budeme vypisovat s ohledem na ekonomickou kondici pořadatele a na základě uzavřených kontraktů tak, abychom mohli garantovat plné a včasné vyplácení výher."

Rada Jockey Clubu též rozhodla uspořádat trenérský kurs, o který aktuálně registruje cca 60 zájemců, většinu pro licenci trenéra profesionála. "Čekáme nyní jen na doporučení trenérské asociace ohledně doplnění náplně tohoto kurzu," uvedl Luka. Rada též rozhodla finančně podpořit říjnové dostihy ve Velké Chuchli, kde se podle původního předpovodňového plánu uskuteční plánované tři dostihové dny.          Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking