Catch Life Kasny detailVynikající výkon podal v sobotním vrcholu mostecké překážkové sezóny, 18. PH Hydraulik Velké mostecké steeplechase o 300 tisíc korun, Catch Life vedený svým trenérem Pavlem Kašným, který již v minulosti dokázal vyhrát dostih s Lisharpem. Catch Lifeovi se ale letos nedařilo jako dříve a tak jsme se zajímali o to, jak se dostal znovu na vrchol. Dozvěděli jsme se něco více také o dalších koních v přípravě Pavla Kašného, z nich většina reprezentuje stáj Viktorie-UH. Tedy stejné dostihové barvy, které hájí nyní už dvojnásobný „jedničkový“ vítěz a milionář Catch Life.


Catch Life letos startoval už pošesté a v předchozích startech nedokázal navázat na své tři předchozí výborné sezóny. Co myslíte, že hlavně stojí za tím, že jsme v sobotu viděli vyhrát „starého“ Catch Lifea?
První start v sezóně v Trevisu se nám nepovedl a pak jsme na zdejší dráze obhajovali koncem března loňské vítězství v dostihu Listed. Bohužel nás ale potkal v dostihu tak škaredý pád, že jsem byl rád, že zůstal Catch Life celý. Chtěli jsme se v letošní sezóně s Catch Lifem pokusit o start ve Velké pardubické, ale ukázalo se, že Pardubice nejsou pro něho. V Ceně města Pardubic ho jezdil kvůli mé zraněné ruce Pepa Bartoš  a řekl mi, že vůbec nechtěl utíkat. Pak jsem si na něho ještě jednou v Pardubicích sedl já a už od startu jsem takzvaně neměl ani deko v ruce.
Takže si myslím, že příčinou jeho slabších předchozích výsledků byl jednak ošklivý pád z Trevisa a také zřejmě únava z předchozích sezón, Catch Life jel třetí rok v kuse… Takže jsem ho v květnu dal do ohrady a několik týdnů nedělal nic. Od poloviny července pak začal pracovat a našel jsem mu Velkou mosteckou steeplechase, na kterou jsme se zaměřili. A vyšlo to. Jsem moc šťastný.

V dostihu bylo sice málo koní, ale kvalitních. Na jaký výsledek jste pomýšlel před dostihem?
Docela jsem se bál Váňových koní, zvláště Sundara šel předtím v pardubické Stříbrné trofeji hodně dobře. Takže jsem si říkal, že pokud budeme do třetího místa, tak budu spokojený. Sundara sice v dostihu upadl, ale Catch Life dostal velkou chuť závodit. Ani jsem ho při finiši nepoznával, opravdu hodně zrychlil.

Velkamostecka dobeh
Pavel Kašný vítězí se svým svěřencem Catch Lifem v 18. PH Hydraulik Velké mostecké steeplechase před Theophilem s ž. Bartošem

A je po dostihu v pořádku?
Včera vyklusal čistě a bez známky únavy. Takže doufám, že budu v pořádku i ve středu.

Jaké máte další plány s koněm, který se sobotním prvenstvím stal koňským milionářem?
Catch Lifeovi se hodně dařilo ve Velké slušovické, kde byl už druhý a třetí. Ale zklamalo mne, že tak velký a dlouhý dostih se má běžet jen o 150 tisíc korun. Proto pokud bude Catch Life v pořádku, půjde v říjnu v Praze Velkou národní Josefa Váni. Je to velký dostih o dost peněz a já myslím, že by se zdejšími skoky neměl mít problém.

Letos před sezónou se vám hodně obměnila sestava ve stáji pořízením čtyř mladých čtyřletých koní. Jak jste s nimi zatím spokojený?
Fia Go se ve dvou startech ukázala dobře, ale bohužel při posledním startu utrpěla zranění při došlapu a letošní sezóna pro ni předčasně skončila. Lantana Lady byla v předjaří využívána jako společnice pro Catch Life na cesty do Trevisa, kde startovala v rovinových dostizích. A pomohlo jí to, při pátém místě v Brně dobře skákala. Pak se v dalším dostihu praštila do nohy, tak jsem ji zastavil, a poté byla ve Světlé Hoře čtvrtá. A bohužel v sobotu jsem z ní vypadl v Mostě. Do té doby jsem byl s ní spokojený, určitě by byla do čtvrtého místa.
Charoy En byla zpočátku taková neslaná, nemastná. Trápily jí i růstové problémy. Povedl se v podstatě až její třetí start, kdy s Dušanem Andrésem šla hodně dobře a skončila v Pardubicích čtvrtá. No a Wego Dancing ještě nestartoval, protože mu prasklo kopyto a to chtělo čas. Ale už je v pořádku a měsíc pracuje. Pokud bude i nadále vše dobré, startoval by den před Velkou pardubickou, podobně jako Lantana  Lady. Charoy En by měla běžet už 9. září v Pardubicích. Není tak rychlá, ale vypadá být vytrvalá.

Catch Life Kasny skok
A ještě jednou reprezentant stáje Viktorie-UH Catch Life a žokeja trenér Pavel Kašný

Bordeland se také chystá ještě letos vyběhnout?
Bohužel Borderland si asi týden před tím, než měl v březnu začít pracovat, na přední noze ošklivě roztrhl nohu. Měl přeťaté oba natahovače prstů. Nedalo se to sešít, ale zahojilo se to výborně a kluše čistě. Takže věřím, že se příští rok ještě vrátí na dráhu.

Hodně se  nám přiblížila Velká pardubická. Máte pro ni angažmá?
Poté, co jsme opustili pardubické plány s Catch Lifem, koně letos pro Velkou nemám. Takže můj start ve Velké pardubické je ve hvězdách…

A vaše slovo na závěr?
Moc bych chtěl poděkovat majiteli panu Talákovi, že mi dal důvěru a prostor na trénování koní. Mám klid na práci a vrací se nám to v dostizích. Na mladé koně nemusím tlačit, dopřáváme jim čas, což je důležité, protože nemáme koně jen na jednu sezónu.  A také mi moc pomáhají děvčata. Jsme tedy dobrý tým a vážím si toho.

Michaela Zemanová

Fotografie: Jana Syručková, další její snímky si můžete prohlédnout zde a zde    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net