logo vp14Velká pardubická je každoročním svátkem nejen dostihových nadšenců, láká do Pardubic také celou řadu celebrit. Pardubické závodiště v minulosti už přivítalo celou plejádu herců, zpěváků, modelek i sportovců a dokonce i královskou rodinu. V roce 2007 prvnímu vítězství bílé klisny Sixteen přihlížela anglická princezna Anna.


Zázemí celebritám většinou poskytují prostory Dostihového klubu a nejinak tomu bude i letos a profesní složení hostů je opravdu rozmanité. „Velká pardubická je samozřejmě v dostihovém světě událostí číslo jedna a těší mne, že do Pardubic přijíždějí i známé osobnosti. Dodávají dostihovému dni další rámec popularity a jsem přesvědčen, že i návštěvníci dostihů budou mít radost, pokud se se svými oblíbenci setkají,“ domnívá se prezident Dostihového klubu Jiří Skalický.

Sportovní výkony přijedou sledovat například desetibojař Roman Šebrle či hokejový trenér Miloš Říha, módní kreace nejen přítomných dam možná ohodnotí módní návrhářka Beata Rajská. Na zoubek se hostům může podívat stomatolog a moderátor v jedné osobě Roman Šmucler a o zábavu se postarají třeba herec Josef Alois Náhlovský či moderátoři Jan Rosák nebo Petr Jančařík. Tradičními návštěvníky Velké pardubické pak jsou zpěvák a herec Ondřej Havelka nebo populární lanškrounský farář Zbigniew Czendlik. Hymnu při slavnostním zahájení dostihového mítinku zazpívá stejně jako v loňském roce Helena Vondráčková.

Návštěvníci dostihového závodiště se možná potkají také s hudebníkem Felixem Slováčkem, zpěváky Leonou Machálkovou a Petrem Kotvaldem, hercem a zpěvákem Josefem Lauferem nebo osobním asistentem Freddie Mercuryho Peterem Freestonem.

Zprostředkovali jsme také návštěvu zlatých olympioniků Evy Samkové a Davida Svobody, kteří losovali startovní čísla pro 124. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Oba mají ke koním blízko – Eva má svého vlastního koně, pro Davida je jízda na koni dokonce jednou ze soutěžních disciplín moderního pětiboje,“ doplnil ředitel Dostihového spolku a jmenovec prezidenta klubu Michael Skalický.

Ovšem mezi hosty Velké pardubické nebudou chybět ani její vítězové z let minulých. Pozváni byli například Zdeněk Matysík, který vítězil v letech 1998 - 2000 s Peruánem, dále vítěz z roku 1993 Libor Štencl či o rok "starší" Jaroslav Brečka. Pozvánku dostali také Pavel Liebich, který třikrát po sobě v letech 1981 - 1983 zvítězil se Sagarem; čtyřnásobný vítěz Václav Chaloupka - z toho třikrát s Korokem, nebo třeba František Vítek, dvojnásobný vítěz z let 1963 a 1965, který svými vítězstvími "narušoval" sérii vítězství sovětských koní. Chybět by neměl ani pozdější mistr opratí a vítěz Velké pardubické z roku 1985 Petr Vozáb.
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net