memorial josefa dolejsiho 2015Dva dostihy I. kategorie byly dnes na programu sedmibodového mítinku v Karlových Varech, tvořeného šesti rovinovými dostihy a jednou steeplechase. První, početněji obsazenou Cenu Města Karlovy Vary - Memoriál Josefa Dolejšího, (I.k., 2000 m, 3+, 135.000 Kč) vyhrál již sedmiletý LYSYAN (Byron) stáje Joly s ž. Murzabayevem v sedle.


Dostih, v němž startovali i dva tříletí včetně sedmého z derby Gibb's Beach, rozběhl loňský vítěz Hidden Flame (Barathea), který se pokusil zopakovat rok starý triumf stylem start-cíl. Už už sahal po obhajobě, ale v posledních metrech jej dostihl svěřenec trenérky Blažkové Lysyan, a o krátkou hlavu jej zdolal. Třetí doběhl slovenský host Sulman (Look Honey) a čtvrtý z Francie se navrátivší Honzik Chipera (Archipenko).

Druhým jedničkovým testem byl 7. ročník Velké ceny BBAG (I.k., 3+, 1600 m, 140.000 Kč) pro koně, kteří prošli dražebním katalogem některé z badenských dražeb. Na startu se sešli jen 4, favoritem byl Royal Kingdom. Krátce po startu se čela chopila pětiletá KOBI (Toylsome), s žokejem Jiřím Chaloupkou v sedle nasadila velmi slušné tempo, a navzdory očekávání udržela vedení až do cíle, 3/4 délky před bojujícím Majestic Power (Silvano) a Wicker Stone (Silvano).

Vítězka běhá v barvách stáje Protendon-Hulínský a trénuje jí majitel a trenér v jedné osobě Václav Hulínský, kterému se daří dosahovat velmi dobrých výsledků s koňmi, které získal z jiných stájí. Dnes získal double, když druhé vítězství pro něj vybojovala pětiletá DANG GIA (Lawman), zakoupená před pár týdnu skrze Katalog plnokrevníků, která s ž. Rájou zvítězila v Ceně společnosti CAR POINT Karlovy Vary (IV.k., 1600 m, 40.000 Kč).

Úvodní Cenu společnosti KAREL HOLOUBEK TRADE GROUP a.s. (IV.k., 3+, 2400 m, 40.000 Kč) vyhrál tříletý napajedelský odchovanec CHERRIES (z Charnela po Rainbows for Life), syn plemeníka Look Honey (Sadler's Wells), který jako by si přečetl náš včerejší komentář a chtěl ukázat, že to s jeho posledním ročníkem je lepší, než jak jsme napsali. Vítěze trénuje Jan Blecha, který po včerejším hattricku v Kolesách měl velmi úspěšný víkend.

V Ceně společnosti BBAG (III.k., 3+, 2000 m, 70.000 Kč) zopakoval své loňské vítězství pětiletý KHALIDOR (Lomitas) ze stáje Valgroup s am. Lukovou v sedle, TROPICAL BOND (Forever Bond - Tropical Tern, Arctic Tern) owner-breedera Jaroslava Boučka zdolal po tuhém boji o hlavu dalšího úspěšného svěřence trenéra Hulínského Atestaci (Bully Pulpit) v Ceně holdingu MAENTIVA (III.k., 3ě, 1600 m, 60.000 Kč). V závěrečné Ceně společnosti Karlovarská korunní s.r.o., steeplechase na 3500 metrů o 90 tisíc korun, završila hattrick - tři vítězství v řadě, čtyřletá BAZALKA (King's Theatre) ze stáje Englicovi a Kulhánkovi v péči Tomáše Váni.

     
  
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net