cena masise 2016První jednička pro dvouleté, Cena Masise - Pohár Grandhotelu Pupp za podpory společnosti Charvát Group (I.k., 2, 1200 m, 135.000 Kč), byla vrcholem šestého letošního mítinku v Karlových Varech. V ní se pěkným finišem prosadila hnědka SAŠA (Makfi) stáje Lascar. V sedle svěřenkyně trenéra Tomáše Váni byl žokej Bauyrzhan Murzabayev.


Dostih odvodil Duke of Darhorse (Duke of Marmalade), sledovaný favorizovaným Zockem (Rock of Gibraltar). Tato dvojice zavedla pole do cílové rovinky, v níž Zock zaútočil na pozici Duke of Darhorse. Toho se mu nakonec podařilo zdolat, ale až v době, kdy se přes oba přehnala solidně finišující Saša a jistě o 3 délky vyhrála. Třetí za Zockem skončil Landaron (Egerton), Duke of Darhorse skončil čtvrtý.
Saša, dcera vítězky ve dvou letech Sharp Relief (Galileo), byla zakoupena na Tattersalls October Yearling Sale (Book 3) za 5.000 gns.  

Úvodní handicap Cenu Galopp reporter (IV.k., 3+, 1600 m, 40.000 Kč) vyhrála stylem start-cíl letos podruhé vítězná TANITSCHKA (Wiesenpfad - Taghana, Big Shuffle), odchovankyně majitele stáje Sokrates Petera Kršáka. V sedle vítězky, připravované Václavem Chaloupkou, byla am. Tereza Grbavčicová.   

Pěkný zážitek přinesla první míle pro dvouleté Cena EBF (III.k., 2, 1600 m, 70.000 Kč), kterou z velké části odvodila Johanka (Pop Rock) sledovaná Sicili Pop (Pop Rock). 400 metrů před cílem se Sicili Pop posunula na úroveň Johanky, ale zatímco její útok dokázala Johanka odvrátit, zvenčí útočící duo Sir Sun (Power) - Polyanta (Soldier Of Fortune) se ukázalo silnější. Vítězství si při svém debutu odnesla POLYANTA, dcera vítězky Velké červnové ceny Peintre Naive (Wagon Master), mj. matky dvojkové vítězky Pikardie, z chovu majitele stáje DS Pegas Ing. Jiřího Trávníčka.   

Velmi dobře obsazená byla Cena společnosti Charvát Group s.r.o. (II.k., 3+, 2400 m, 100.000 Kč), v níž bohužel opět tříletci odešli poraženi od starších koní. Po boji o půl délky vyhrála LUŽNICE (Kalanisi) stáje Strojírna Litvínov s ž. Janem Vernerem v sedle. Ač tříletá Latigera (Egerton) na druhém místě dokázala zdolat veterána Omnibuse, další tří tříletí včetně dvou účastníků derby, konkrétně Lodgian Whistle, Urban Joy a Johnny Whistle, doběh se ztrátou uzavřeli.

Double Dubawiho syna Makfi v Karlových Varech zkompletoval tříletý RABBIT MAKFI, který finišem podél bariéry o krk zdolal Fur Coat (Layman) v Ceně Hipodromu Holoubek (III.k. hdcp, 3+, 1400 m, 60.000 Kč).

Ani 66,5 kg na hřbetu nezastavilo šestiletou LEMESÍNU (Signe Divin - Lemes Gold, Java Gold) v pětkovém handicapu Cena Jaromír Maruna Elektro Servis (1400 m, 25.000 Kč), v jejímž sedle zkompletoval double i žokej Murzabayev. Nebyl sám, totéž se v závěrečné Ceně společnosti Accor s.r.o. (III.k., 3+, 2000 m, 60.000 Kč), dostihu, který se původně konal jako třetí v pořadí, ale kvůli neotevření boxu jednoho z účastníků byl anulován a opakován na závěr programu, podařilo Janu Vernerovi v sedle teprve po třetí startujícího tříletého PRINCE OF GRACIE (Naaqoos), zakoupeného jako ročka v Deauville za 9.000 euro. (miv)     

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking