Kendy mostDruhý jedničkový triumf v řadě a třetí letošní celkem si dnes na závěrečném mosteckém mítinku letošní sezóny připsal pětiletý ryzák stáje Václav Slovák Kendy (Ransom O'War), který s žokejem Radkem Koplíkem v sedle jistě o 1 1/4 délky potvrdil roli favorita v Českomoravské ceně Ústeckého kraje (I.k., 1400 m, 120.000 Kč) a sumou výher překročil hranici 700 tisíc korun.


Kendy 200 metrů po startu převzal vedení od Rabbit Kinga a při bezproblémovém průběhu dotáhl vedení do vítězného konce před útočícím Just Fly (Fly To The Stars), kterému se podařilo z posledního místa proklouznout po bariéře blízko čelu a finišem se posunout na druhé místo. Třetí doběhl Almond Magic (Whipper).

Druhý nejvýznamnější dostih dne, dvojkovou Cenu společnosti Office Depot (II.k., 2000 m, 85.000 Kč) vyhrál ve třetím životním startu podruhé vítězný Sholak (Falco) Ardaka Amirkulova před někdejší dvouletou šampiónkou Matter for Love (Rainbows for Life).

Mezi dvouletými pokračovala letošní Sága rodu Vocásků, další vítězství dvouletka z nemošické centrály získala v Ceně Jezdecké společnosti (III.k., 1600 m, 2, 60.000 Kč) Mary Yeats (Yeats) s Janem Rájou, která lehce o 5 délek porazila hnědku Dally Hit (Ad Valorem).

Ostatní rámcové dostihy, s výjimkou čtyřkové Ceny společnosti Brammer (IV.k., 2000 m, 35.000 Kč), kterou jistě opanovala sedmiletá Jokoono (Noroit) stáje Sokrates, patřily domácím odchovancům. Úvodní trojkový handicap Memoriál Ing. Stanislava Čermáka na 1400 metrů vyhrála po boji nízko zatížená Růženka (Varadar) stáje Arte-Šatra a závěrečnou Cenu Jezdeckého sportu (V.k., 1600 m, 20.000 Kč) tříletý poprvé vítězný Noddy (So Long Slew) stáje ZZN Polabí-Luka a úspěchem koní českého chovu skončily i obě steeplechase zásluhou Polar Ponda (Mill Pond), jednoho ze dvou vítězů trenéra Zobala  a polokrevného Alberta (Varadero).  

foto Petr Guth


      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking