czf 2013Jistým vítězstvím hnědáka Jambula (Byron) ze stáje Ardaka Amirkulova dnes skončil hlavní dostih předposledního mítinku v Conseq Parku ve Velké Chuchli Cena zimního favorita s podporou ČSCHPMDK (L, 2, 1600 m, 400.000 Kč), vrchol sezóny dvouletých koní u nás. Druhá doběhla vítězka Karpatské ceny Francie (Echo of Light) a třetí favorizovaný Win Front (War Front).

Zástupce stáje Ardaka Amirkulova Jambula připravuje na vítězné vlně se nesoucí trenér Artur Resulov, pro kterého byl triumf s Jambulem pátým vítězstvím v řadě. Vítěz, který si cestu k nám našel z Tattersalls Ireland Yearling Sale, kde byl zakoupen za 17.000 euro, je synem plemeníka Byrona (Green Desert po Danzig) a k Danzigovi směřuje i linie mateřského otce Desert Kinga (Danehill), který však reprezentuje typologicky odlišného jedince než Byron.

Dvouletí se dnes v Chuchli dostaly ke slovu dvakrát, ve trojkové Ceně Dimex (III.k., 1200 m, 60.000 Kč) se před dvojicí importů prosadil odchovanec Josefa Pšurného v barvách stáje J+J Votava Dixon, jehož otec Bully Pulpit si dnes připsal i vítězství v Bratislavě. 

Třetí vítězství v řadě získal úspěchem v handicapu Cena projketu Klokánek (III.k., 1400 m, 60.000 Kč) sedmiletý Double Rubble (Dixieland Band) stáje MUDr.Řežábová Dana, druhé životní vítězství naopak získal šestiletý valach Picca Bio (Minds Music), polobratr jedničkového Persia, vítězstvím v Ceně dostihových sázek ve Fortuně (IV.k., 1600 m, 40.000 Kč).

Početně slabě obsazená Cena EBF (III.k., 1800 m, 60.000 Kč) skončila vítězstvím favorita - své první životní vítězství v níé získala tříletá Novelette (Alhaarth) stáje SV Vondra GAIN, zakoupená jako ročka v Baden-Badenu za 2.400 euro.  

Domácím odchovancům vyhrazená dvojková Cena První zemědělská Ratměřice s.r.o. s podporou ČSCHPMDK (2245 m, 90.000 Kč) znamenala třetí letošní úspěch tříleté hnědky stáje Kis-vodomery.cz Aurory (Stormy Jail), z třetího vítězství, ale v roli trenéra, se v závěrečné Ceně Smíchova (IV.k., 2400 m, 40.000 Kč) radoval trenér Jiří Chaloupka, který tříletou Mama Charlotte (Hurricane Run) stáje CK Martin Tour zároveň vítězně dovedl do cíle i jako jezdec.

I tento mítink otevřel překážkový dostih - proutěnky Cena Elektrizace železnic Praha a.s. na 3300 metrů o 80.000 Kč, které se pyšnily mimořádně silným obsazením bývalých rovinových hvězd. Ani se nepamatuji, kdy se naposledy v trojkových proutkách střetli 2 koně umístění v Derby s jedním klasických vítězem a dalším v klasice umístěným koněm doplnění účastníkem francouzského Gr.1 dostihu. Patrioty jistě potěšilo, že vybranou kolekci překonal domácí odchovanec Cheri Honey (Look Honey).  

foto Petr Guth  

         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net